Policja poszukuje Evy Guildis … byłej sekretarz Świętochłowic za rządów prezydenta z PO

Jak podaje portal swiony.pl 3 grudnia policja wydała list gończy za Evą Guildis (dawniej Ewą Jakubowską). Poszukiwana była związana ze świętochłowickim magistratem. Pełniła funkcję sekretarza miasta.

Była sekretarz miasta poszukiwana jest przez Wydział Kryminalny KA KPP Będzin na podstawie: Art. 276, czyli za niszczenie, uszkadzanie, czynienie bezużytecznym, ukrywanie lub usuwanie dokumentu, którym sprawca nie ma prawa wyłącznie rozporządzać

Portal przypomina, że Ewa Jakubowska pracowała m.in. w Ministerstwie Obrony Narodowej i Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, w Wydziale Kontroli i Audytu. W swojej urzędniczej karierze pełniła m.in. funkcję naczelnika Wydziału Organizacji i Kadr Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, a następnie sekretarza miasta Świętochłowice. Dawniej była też bliską współpracowniczką prezydenta Dawida Kostempskiego.  

Dodajmy, prezydenta który doprowadził Świętochłowice na skraj bankructwa. Pod wieloma komentarzami na stronach wielu portali można przeczytać o podejrzeniach mieszkańców dotyczących współpracy pomiędzy poszukiwaną a byłą nadzieją Platformy Obywatelskiej w Świętochłowicach, przez niektórych namaszczanym na następcę Donalda Tuska.

Całość materiałów związanych z tą bulwersującą sprawą na swiony.pl

List gończy: pełna treść

Get involved!

Comments

No comments yet