Pogrzeb „Inki” i „Zagończyka”

28 sierpnia przedstawiciele RKW Lębork, lęborskiego Klubu Gazety Polskiej oraz innych lęborskich środowisk patriotycznych wzięli udział w uroczystościach pogrzebowych Danuty Siedzikówny oraz Feliksa Selmanowicza, znanych szerzej jako „Inka” i „Zagończyk”.

Uroczystości rozpoczęły się o godz. 13.00 mszą św. w Bazylice Konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku. Po mszy miał miejsce przemarsz ulicami Gdańska w kierunku Cmentarza Garnizonowego, gdzie nasi bohaterowie znaleźli, długo oczekiwane, godne miejsce spoczynku.

W uroczystościach wzięło udział kilka tysięcy osób z całej Polski jak również przedstawiciele najwyższych władz RP w osobach Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Premier Beaty Szydło.

Niezwykle wzruszająca i podniosła ceremonia stała się hołdem dla bestialsko pomordowanych, którym Ojczyzna zwraca honor po tak wielu latach. Olbrzymia frekwencja oraz obecność władz państwowych i samorządowych świadczą o tym, że pamięć o bohaterach nie umarła wraz z nimi lecz przetrwała w sercach Polaków. Pomimo kilkudziesięciu lat zakłamywania historii Inka i Zagończyk wracają oficjalnie do narodowego panteonu.

,,