Piotr Semka w Lęborku

18. listopada w Auli im. Jana Pawła II przy kościele św. Jakuba w Lęborku odbyło się spotkanie z redaktorem Piotrem Semką. Organizatorem spotkania był lęborski Klub Gazety Polskiej. Spotkanie związane było z promocją nowej książki naszego gościa zatytułowanej „Recydywa?” i będącej wznowionym i poszerzonym wydaniem książki „Lewy czerwcowy”. Autor opisuje w niej sytuację zaistniałą w momencie obalenia w 1992 roku rządu Jana Olszewskiego. Wydarzenie to, będące czarną kartą w historii Polski, znane jest pod nazwą „nocnej zmiany”.

Spotkanie przebiegało w konwencji dyskusji, w trakcie której Pan Piotr odpowiadał na pytania zadawane mu przez prowadzącego oraz publiczność. Poruszonych zostało wiele interesujących kwestii, między innymi aktualna sytuacja polskich mediów, zagrożenia dla demokratycznie wybranych władz w Polsce oraz agenturalna przeszłość Lecha Wałęsy.

W ponad godzinnej dyskusji, nasz gość w wyczerpujący sposób odnosił się do nurtujących zgromadzonych kwestii. Nowa formuła spotkania, bazująca na zwiększonej interakcji z widzami w miejsce jednostronnego wykładu okazała się ciekawym rozwiązaniem.

Na zakończenie pan Piotr podpisał wszystkim chętnym, zakupione na spotkaniu książki. W spotkaniu wzięło udział około 50 osób.

Książkę „Recydywa?” można zakupić w lęborskim Klubie Gazety Polskiej po bardzo przystępnej cenie. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy ( rkw.lebork@gmail.com ) lub poprzez naszą stronę na Facebooku.