Nielegalny komitet i kandydatura Aleksandy Dulkiewicz w Gdańsku – 30% albo L

https://trojmiasto.onet.pl/wybory-prezydenckie-w-gdansku-grzegorz-braun-skarzy-komitet-aleksandry-dulkiewicz/l4j1y51

Grzegorz Braun: wszystko wskazuje na to, że kandydatura Aleksandry Dulkiewicz jest nielegalna

– Procedura rejestracji komitetu wyborczego „Wszystko dla Gdańska” obarczona jest błędem prawnym – przekonuje w rozmowie z Onetem Grzegorz Braun, jeden z kandydatów na prezydenta Gdańska. Polityk dzisiaj złożył stosowne zawiadomienie do Państwowej Komisji Wyborczej.

Nazwa KWW „Wszystko dla Gdańska” powinna różnić się od nazwy ugrupowania „Wszystko dla Gdańska”

Zdaniem mężów zaufania Brauna, konieczne jest natychmiastowe odwołanie sędziego, który przyjmował wniosek od ludzi KWW „Wszystko dla Gdańska” i nie wychwycił takiego błędu

Braun uważa, że premier Morawiecki powinien „w trybie pilnym ustanowić nowego zarządcę komisarycznego dla miasta Gdańska”

Polityk jest przekonany, że kandydatura Aleksandry Dulkiewicz „jest nielegalna”. Przypomina również, że termin rejestracji komitetów wyborczych już minął

Aleksandra Dulkiewicz odesłała nas do rzecznika. Rzecznik: Czekamy na decyzję PKW

Prawicowi politycy, powołując się na konkretny artykuł Kodeksu Wyborczego i na opinię przewodniczącego PKW, zwracają uwagę, że nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego utworzonego przez wyborców muszą być różne od nazw lub skrótów nazw partii politycznych lub organizacji wpisanych do ewidencji lub rejestru.

Mówiąc prościej: nazwa KWW „Wszystko dla Gdańska” powinna różnić się od nazwy ugrupowania „Wszystko dla Gdańska”.

Braun: w sensie prawnym Komitet Wyborczy „Wszystko dla Gdańska” po prostu nie istnieje

Sprawę do PKW zgłosił już Grzegorz Braun, prawicowy polityk i jeden z konkurentów Aleksandry Dulkiewicz w wyścigu o fotel prezydenta Gdańska.

Braun zwołał też konferencję, na której wystąpił ze swoimi reprezentantami w komisjach wyborczych. Zdaniem mężów zaufania Brauna, konieczne jest natychmiastowe odwołanie sędziego, który przyjmował wniosek od ludzi KWW „Wszystko dla Gdańska” i nie wychwycił takiego błędu. – Błąd leży po stronie zgłaszających komitet do rejestracji, ale winą należy obarczyć sędziego, który nie powinien przyjąć takiego zgłoszenia – mówi w rozmowie z Onetem Braun.

Polityk uważa też, że premier Morawiecki powinien „w trybie pilnym ustanowić nowego zarządcę komisarycznego dla miasta Gdańska”. – Ujawniony przez nas stan prawny świadczy albo o nieznajomości prawa, albo o jego lekceważeniu ze strony pani Aleksandry Dulkiewicz. To już jest kwestia wykraczająca daleko poza poziom kampanii wyborczej. To jest ryzyko, na które wystawieni są wszyscy gdańszczanie.

Braun przekonuje również, że w tej sytuacji prawnej Dulkiewicz nie może prowadzić legalnej zbiórki podpisów. – W sensie prawnym Komitet Wyborczy „Wszystko dla Gdańska” po prostu nie istnieje – argumentuje. /…/

……………………………………………………………………………………………………………..

materiał filmowy z konferencji prasowej

…………………………………………………………………………………………………………….

informacja na Twitterze posła Jakuba Kuleszy

https://pbs.twimg.com/media/Dyi5KGfXgAA1z_o.jpg

…………………………………………………………………………………………………………….

Grzegorz Braun ujawnia skandal wyborczy. Aleksandra Dulkiewicz startuje na prezydenta Gdańska nielegalnie. Przedstawiono dokumenty [VIDEO]