List Polonusa z USA do Prezydenta RP w sprawie ambasadora Schnepfa

Ryszard Schnepf, obecny ambasador III RP w USA uważa, że Polska dziś jest taka sama, jak w… 1968 roku!
W związku z tym warto przypomnieć bardzo ważny list Pana Pawła Szymańskiego z USA do Prezydenta RP Andrzeja Dudy z 20 sierpnia ub. r.

———————————————————————————–
Do:
Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej
Andrzeja Dudy

Od: Paweł Szymański, USA

20 sierpień 2015

Szanowny Panie Prezydencie

Piszę do Pana w sprawie Obławy Augustowskiej, która maila miejsce w lipcu 1945 roku. Podczas obławy rosyjskie NKWD i Smiersz aresztowało, a następnie zamordowało około 2000 Polaków. Pomimo śledztwa IPN nie znaleziono jeszcze masowych grobów ofiar tej obławy. Sprawcy i dowódcy obławy już nie żyją i wydawałoby się, że zabrali wiedzę o tym mordzie do grobu.
Z uwagą wysłuchałem opowieści Księdza Prałata Stanisława Wysockiego w Radiu Wnet o dniu w którym NKWD aresztowało rodzinę Księdza. Ksiądz Prałat w tej obławie stracił swojego ojca i siostry. Osobą, która dowodziła obławą, przesłuchiwała aresztowanych Polaków i dokonywała selekcji był Maksymilian Schnepf, ojciec polskiego ambasadora w USA Ryszarda Schenpfa.
Mieszkam w USA od ponad 25 lat. Dziwi mnie że syn oprawcy jest ambasadorem Polski w USA?! Chciałbym się dowiedzieć dlaczego tak się stało? Jakimi przesłankami kierowano się przy wyborze Pana Ryszarda Schnepfa na tak zaszczytne stanowisko? Czy syn oprawcy Polaków, oficer NKWD i Smiersz powinien reprezentować Polskę w USA? Może będzie miał Pan Prezydent chwilę czasu, aby odpowiedzieć na moje pytania?
Grób pułkownika Maksymiliana Schnepfa znajduje się na Powązkach w kwaterze „Ł” tak zwanej Łączce. Ten zbrodniarz został pochowany na szczątkach Żołnierzy Niezłomnych, których poszykuje Profesor Szwagrzyk. Pan Tadeusz Płużański zrobił dla mnie zdjęcie grobu Pułkownika Schnepfa, które załączam do listu.
Może Pan Prezydent zapyta się Ambasadora Ryszarda Schnepfa czy jego tato wspominał mu o tej bestialskiej obławie i mordzie jakiego dokonano na Polakach? Kiedy Ja zadałem pytanie o rolę jego ojca w tym bestialskim mordzie, to Pan Ambasador powiedział:
*** *** ***
Myślę, że to niestosowne i chybione pytanie. Mój Tata był bohaterem dwukrotnie odznaczonym Virtuti Militari za wkład w wyzwolenie Polski spod okupacji hitlerowskiej. Odpisałem raz przez grzeczność, ale generalnie nie koresponduję z anonimami. Epitetów oszczędzę bo to nie mój zwyczaj. Powiem tylko, że pana wizja historii jest głęboko uproszczona i piszę to jako zawodowy badacz i doktor nauk historycznych, a nie oślepiony ideologią dyletant. Ale może na naukę jest już zbyt późno…. A opinii o moim Tacie, u mnie i wielu innych pan nie zmieni. Gdyby nie tacy ludzie jak on zapewne nie miałby się pan okazji nawet urodzić. Żegnam.

*** *** ***
Z tego wynika ze Obława Augustowska, którą dowodził Maksymilian Schnepf była częścią wyzwalania Polski spod okupacji hitlerowskiej?!
Nie sadzę, aby Pan Ambasador Schnepf wiedział, gdzie jego ojciec i NKWD zakopało pomordowanych Polaków, ale zapytać zawsze można? Nadzieja zawsze jest! Rodziny pomordowanych Polaków nadal czekają na szczątki swoich ojców, matek, braci, sióstr.

Pozdrawiam serdecznie
Paweł Szymański
Lake Villa, IL