Dość nielegalnego BANKSTERSTWA! Wykolejenie obietnicy Andrzeja Dudy?

„Każdego dnia samobójstwo popełnia kilka ofiar oszustw bankowych. To są setki tysięcy ludzi w totalnej rozpaczy! Ile jeszcze straci życie zanim państwo zdecyduje się im pomóc? – pytał na antenie Salve TV red. Maciej Pawlicki, producent filmowy, publicysta, szef Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu skupiającego “Frankowiczów”.

„Chwilówki to rabunek w biały dzień od najbiedniejszych ludzi. To instrumenty finansowe kompletnie niezgodne z polskim prawem! To jest lichwa, na którą polskie państwo bezradnie się patrzy. Według prawa kredyt może mieć oprocentowanie do 20%, oni naliczają 200%!” – komentuje Pawlicki w rozmowie z Ewą Pietrzak.

Redaktor ujawnia, które banki stosują ryzykowne instrumenty finansowe, reklamowane jako kredyty: „mBank, Bank Millenium, Getin Bank, BZ WBK, PKO BP… – nie tylko zagraniczne, ale i polskie banki mają na sumieniu toksyczne instrumenty finansowe. To bezprawie musi się bardzo szybko skończyć, dla dobra gospodarki.”

„11 czerwca odbędzie się kolejna manifestacja Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu” – zapowiada szef Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu – Poprzednia ustawa była bardzo łagodna dla banków. Boimy się, że następna będzie jeszcze gorsza. Chcemy zrównoważyć lobby bankowe działające w Sejmie. Mamy nadzieję, że udowodnimy gdzie jest sprawiedliwość”.

Pawlicki zaznacza, że ofiary bankowego bezprawia nie liczą na bezpośrednie wsparcie finansowe: „Nie chcemy żadnej złotówki, chcemy, aby banki zrezygnowały z tego, co zabierają nielegalnie. Na tym ma polegać pomoc”.

„To czy jesteśmy w Rzeczypospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Bankierskiej dowiemy się na debacie w Sejmie” – zapowiada Pawlicki.

Pawlicki: Lista najbardziej toksycznych banków jest znana!
Pawlicki: Lista najbardziej toksycznych banków jest znana!