Webinar poruszy bardzo istotne kwestie z obszaru stanowienia prawa i państwowości oraz pokaże, co może zrobić organizacja pozarządowa, aby mieć wpływ na rzeczywistość.
PROGRAM SPOTKANIA:
1. do kogo należy miasto, powiat, gmina i co z tego dla nas wynika?
2. na czym właściwie polega demokracja?
3. Konstytucja – the best off dla obywateli i obywatelek w NGO
4. Jak wpływać na lokalne władze i nie dać sobie dmuchać w kaszę.
Kiedy:
wtorek 16 czerwca od godziny 16:00 do 17:30
Korzyści z udziału:
Tylko uczestnicy i uczestniczki webinarium otrzymają prywatny i bezterminowy dostęp do pełnego nagrania z webinarium.
Szkolenie poprowadzi:
Alina Czyżewska. Z zawodu aktorka. Aktywistka, członkini Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska współzałożycielka ruchu miejskiego Ludzie dla Miasta, koordynatorka Pogotowia Prawnego Kultury Niepodległej. Fanka prawa do informacji. Interweniuje w sytuacjach nadużywania władzy przez organy władzy, wspiera obywateli i obywatelki. Czasem pisze o tym na blogu: nicdoukrycia.mystrikingly.com/ .
Rejestracja na spotkanie jest prowadzona za pomocą następującego FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO dla nowych uczestników i uczestniczek projektu. Osoby, już uczestniczące w projekcie zgłaszają się za pomocą TEJ STRONY.
Po otrzymaniu zgłoszenia uczestnik musi wypełnić pełny komplet formularzy zgłoszeniowych (online) spełniający wymogi unijne, a potem otrzyma link dostępu do wydarzenia wraz z hasłem do webinarium.
Zasady udziału: Projekt „Z prawem na TY!” jest finansowany ze środków Unii Europejskiej dlatego każda osoba musi wypełnić formularze zgłoszeniowe do udziału w projekcie i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Dodatkowo każdy uczestnik projektu musi reprezentować organizację pozarządową, co musi zostać potwierdzone wypełnionym drukiem zgłoszenia organizacji pozarządowej do udziału w projekcie. Wypełnione dokumenty należy oddać w biurze projektu lub podczas 1 wydarzenia edukacyjnego, w którym weźmie się udział.
Zgodnie z zapisami projektu i jego regulaminem organizacja pozarządowa to stowarzyszenie, fundacja, spółdzielnia socjalna, kościelna osoba prawna, spółka z o.o. non-profit, klub sportowy. Jeżeli reprezentowany podmiot ma inną formę prawną prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 – wspólnie ustalimy, czy taka organizacja może otrzymać wsparcie w ramach proponowanego programu.
W razie pytań lub wątpliwości również prosimy o kontakt z biurem projektu pod numerem tel.: 536 117 187 lub e-mail: o.jozefoski [@] mostkatowice.pl
Msz
- źródło: Urząd Miasta w Katowicach