Abolicja w Koszalinie. Kampania „Stop dla nielegalnych podłączeń”

Po sukcesie kampanii „Nie wrzucaj śmieci do sieci”, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodno – Kanalizacyjne w Koszalinie ogłosiło nowy projekt, trzymiesięczną abolicję dla nielegalnych podłączeń do miejskiej sieci wodno-kanalizacyjnej. Pomimo bardzo wysokich kar dla korzystających z systemu na dziko, ciągle pobieranie wody i odprowadzanie ścieków bez umowy lub poza licznikiem jest w mieście problemem na dużą skalę.   


Prezes MWiK zachęca mieszkańców do skorzystania z propozycji, bo namierzenie nielegalnych przyłączy to tylko kwestia czasu. Przedsiębiorstwo ma na to sprawdzone sposoby. Zapowiedział po okresie abolicji częste kontrole. Akcja ma też wymiar społeczny. „Płać tylko za siebie” to drugie hasło kampanii. Dzięki zalegalizowaniu dzikich przyłączy taryfa za wodę i ścieki może ulec zmniejszeniu.      

Kampania informacyjno-edukacyjna „Nie wrzucaj śmieci do sieci”, przyniosła już dla pracy urządzeń w oczyszczalni ścieków  bardzo wymierne efekty. Ilość śmieci wyrzucanych do kanalizacji spadła z 200 ton w 2018 roku do tylko 138 ton w roku poprzednim. To nie jest jeszcze jednak pełen sukces. Działania informacyjne będą prowadzone nadal, aby takie odpady jak środki higieniczne, pieluszki jednorazowe, reklamówki, rajstopy czy tłuszcze i fusy od kawy i herbaty nie trafiały do sieci, bo nie tam jest ich miejsce.        


Na podstawie gk24.pl,  szczecin.tvp.plhttps://gk24.pl/trzy-miesiace-abolicji-w-wodociagach-miejskich-w-koszalinie/ar/c1-14832078

https://szczecin.tvp.pl/46963470/sukces-kampanii-nie-wrzucaj-smieci-do-sieci-ponad-30-procent-mniej-odpadow

Oprac. BC, red. GC

Obraz Alexas_Fotos z Pixabay

Dodaj komentarz