Krzysztof Artur Zygrzak

27 sierpnia 2015 roku rada m. st. Warszawy uchyliła łącznie 14 uchwał radnych z Bemowa – w tym te powołujące Krzysztofa Zygrzaka na burmistrza, a jego współpracowników na wiceburmistrzów.

– Publicznie oskarżam Hannę G.-W. i jej otoczenie o postępowanie niczym przestępcy m.st. Warszawy. Liczę, że z Hanną G.-W. spotkamy się w sądzie, gdzie ponad wszelką wątpliwość udowodnię, że tak poważne oskarżenia są niestety w pełni uzasadnione. Faktyczna likwidacja samorządu na Bemowie jest absolutnie sprzeczna z ustrojem m.st. Warszawy i działaniem na szkodę mieszkańców oraz legalnych władz dzielnicy – oświadczył Zygrzak

.http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,krzysztof-zygrzak-atakuje-prezydent-warszawy-nazywa-ja-hanna-g-w,177211.html

Krzysztof Zygrzak jest bliskim współpracownikiem Jarosława Dąbrowskiego, byłego wiceprezydenta Warszawy i byłego burmistrza Bemowa, następnie przewodniczącego rady dzielnicy Bemowo.

Krzysztof Zygrzak był rzecznikiem Bemowa. W 2010 roku zdobył mandat radnego, po objęciu funkcji wiceburmistrza Bemowa zrezygnował z mandatu radnego.

Po wybuch afery bemowskiej w 2014 roku, do dymisji podali się razem Krzysztof Zygrzak i burmistrz Bemowa Jarosław Dąbrowski.

Prezydent Gronkiewicz-Waltz, która straciła zaufanie do Dąbrowskiego i jego otoczenia, zapowiedziała w 2014 roku, że ustanowi dla tej dzielnicy pełnomocnika.