Pożar w schronisku Pod Łabskim Szczytem

Akcja jak akcja – ale dobra wola do działania, gorące serca i otwarte umysły uratowały schronisko!

Dnia 10.01.2020 o godzinie 00:54 strażacy OSP KSRG Szklarska Poręba zostali zadysponowani do pożaru kotłowni w schronisku Pod Łabskim Szczytem. Drogę którą starali się dojechać do schroniska przecina nartostrada Puchatek co uniemożliwiło im i pozostałym zastępom dotarcie do celu. Niezastąpieni okazali się ratownicy GOPR którzy na skuterach i quadach wywozili strażaków ze sprzętem do schroniska.

Pierwsi ratownicy dotarli na miejsce wyposażeni w aparaty powietrzne i gaśnice. Potwierdzili, że zapłonowi uległ opał i przedmioty składowane w kotłowni. Przy pomocy gaśnic ugasili pożar. Działania zakończono około godziny 5:10.

Strażacy dziękują za pomoc GOPR Karkonosze, bez ich pomocy nie udałoby się tak szybko i sprawnie przeprowadzić akcji gaśniczej.
Podziękowania skierowano również dla firmy Sudety Lift, która uruchomiła i przygotowała do użycia do celów gaśniczych system naśnieżania nartostrad oraz dla MZGK Szklarska Poręba, które w środku nocy natychmiast wysłało piaskarkę do posypania zalodzonej drogi leśnej.

źródło: OSP KSRG Szklarska Poręba