By wygrać wybory w Polsce, trzeba mieć klasycznie lewicowe poglądy w kwestiach socjalnych i gospodarczych, i nie epatować lewicowością w kwestiach obyczajowych. Wybór takiej klasycznej lewicowej tożsamości zapewnił PiS dominacje w Polskiej polityce. Taka deklarująca patriotyzm lewica jest zdecydowanie lepsza od lewicy internacjonalistycznej, antynarodowej, rewolucyjnej w kwestiach obyczajowych, jaka jest antyPiS, zwłaszcza że antyPiS to lewica niesocjalna i lekceważąca interes ubogich Polaków, lewica działająca w interesie banksterów i międzynarodowych korporacji kosztem Polaków.
Klasycznie lewicowy, socjalny charakter PiS sprawia, że na wyborcy prawicowi (wolnorynkowi, narodowi, konserwatywni, katoliccy) chcieliby mieć swoją partię. Na prawicy sceny politycznej w Polsce jest naturalna nisza ekologiczna do zasiedlenia. Szanse, by ją zasiedlić, miałaby Konfederacja, tylko zaczynam się obawiać, że nie jest tym zainteresowana.
Okazją do zdobycia wyborców dla Konfederacji są wybory prezydenckie. Kampania kandydata Konfederacji powinna być okazją do przedstawienia Polakom prawicowej alternatywy dla rządów PiS. Pewne komunikaty programowe ze strony Krzysztofa Bosaka się pojawiają. Jestem jednak niektórymi z nich rozczarowany.
Krzysztof Bosak skrytykował PiS za wprowadzenie podatku cukrowego. Oczywiście krytyka wysokich podatków jest zasadna, ale z drugiej strony nie da się ukryć, że międzynarodowe korporacje trują Polaków i narodowy punkt widzenia powinien nakazywać dbanie o interes zdrowotny Polaków, a nie zyski międzynarodowych korporacji.
Moim zdaniem kandydat narodowy nie powinien krytykować działań mających na cele ograniczanie konsumpcji szkodliwej dla zdrowia żywności i napojów, tylko wypominać PiS, że jego działania są niewystarczające.
Na miejscu Bosaka zażądałbym: zerowej stawki VAT na hodowane w Polsce warzywa i owoce, zakazu sprzedaży nieletnim niezdrowej żywności i napojów, umieszczania na niezdrowej żywności i napojach (tak jak na papierosach) informacji o tym, że są one szkodliwe dla zdrowia. Biologiczny interes narodu polskiego jest ważniejszy od zysków międzynarodowych korporacji, tym bardziej że koszty tego, że międzynarodowe korporacje zarabiają na wciskaniu Polakom szkodliwej dla zdrowia żywności i napojów, ponoszą polscy podatnicy, płacąc za leczenie chorób wynikających ze złego odżywiania. Korporacje i tak nie płaca podatków do polskiego budżetu, które są płacone przez polskich producentów zdrowej żywności.
Państwo nie może ingerować w rynek w celu tłamszenia przedsiębiorczości Polaków, państwo musi ingerować w gospodarkę, by chronić wolny rynek (przed prywatnymi monopolami) i by bronić konsumentów i uczciwych producentów przed sprzedawcami oraz usługodawcami niewykorzystującymi Polaków. Dziś konsument jest wielokrotnie bezbronny w starciu z międzynarodowymi korporacjami i rolą państwa jest stawanie w obronie konsumenta, jego zdrowia i interesów. Dziś konsument nie ma wystarczającej wiedzy, by stwierdzić, czy jakaś międzynarodowa korporacja chce go oszukać, więc państwo musi wymusić na producentach i usługodawcach, by uczciwie informowali, że ich produkty są szkodliwe dla zdrowia, a ich oferty finansowe mają na celu ograbienie konsumenta z jego pieniędzy.
Działalnością na rzecz ekstremistycznej lewicy, jest postawa wielu wolnościowców, którzy wmawiają Polakom, że ideałem jest sytuacja, gdy ci są ograbiani i truci przez międzynarodowe korporacje. Wmawianie Polakom, że powinniśmy dążyć do tego, by być niewolnikami lichwiarzy i baksterów, pracującymi tylko po to, by móc kupić szkodliwą dla zdrowia żywność i napoje.
Zapewne mój felieton nikogo nie przekona. Na You Tube można obejrzeć, za darmo, cały doskonały film dokumentalny o korporacjach świadomie niszczących zdrowie konsumentów. Australijski film dokumentalny „Cały ten cukier” ukazuje jak międzynarodowe korporacje spożywcze, świadomie niszczą zdrowie konsumentów, produkując żywność z za dużą ilością cukrów, w tym też takich, jakie nie są trawione przez ludzki organizm, i które wywołują otyłość, cukrzyce i choroby układu krążenia.
CAŁY TEN CUKIER- cały film/ lektor PL
Reżyser i scenarzysta filmu „Damon Gameau przeprowadził niezwykły eksperyment, żeby pokazać, w jaki sposób cukier wpływa na organizm człowieka. Żeby lekcja była bardziej wciągająca, Damon Gameau samego siebie uczynił obiektem eksperymentu. Reżyser nie jadł przetworzonej żywności zawierającej w swoim składzie cukier „przez trzy lata”, dzięki czemu był w doskonałej formie zdrowotnej. „Następnie, pod nadzorem naukowców i dietetyków, zaczął konsumować” przez 60 dni przetworzone produkty żywnościowe zawierające w swoim składzie cukier. Dzienny limit zawartości cukru w składzie jedzenia miał ustalony na 40 łyżeczek dziennie. Eksperyment polegał „na tym, że nie spożywał on słodkich napojów, czekolady, lodów i innych słodyczy. Żywił się tylko” reklamowanym jako zdrowe jedzeniem, tak naprawdę zawierającym cukier (w tym: jogurtem o niskiej zawartości cukru, batonikami zbożowymi, sokami i płatka śniadaniowymi). Jego nowej diecie towarzyszyła też regularna aktywność fizyczna.
Taka rzekomo zdrowa dieta doprowadziła w ciągu dwu miesięcy do znacznego pogorszenia się stanu zdrowia reżysera. Przytył, wzrósł poziom cukru w jego krwi, zaczął mieć poważne problemy z wątrobą, stał się nerwowy i stracił siły.
Film nie dosyć, że jest szczególnie ciekawy i pouczający, to do tego jest niezwykle atrakcyjny wizualnie. Liczne animacje i efekty specjalne ukazują w atrakcyjny sposób wpływ cukru na organizm człowieka.
Organizm człowieka nie jest w stanie bezpiecznie zużytkować czterech rodzajów cukrów będących w składzie przetworzonej żywności. Przykładem jest fruktoza, która zamiast być trawiona zalega w organizmie i odpowiada za otłuszczanie organów. Dieta obfita w cukier skłania organizm do odkładania tłuszczu. Otyłość i cukrzyca powodują wiele chorób.
Podczas gdy jedzenie owoców jest zdrowe, bo zawierają one błonnik w miąższu, to picie soku z owoców zdrowe już nie jest. W sokach nie ma większości błonnika, jest tylko głównie cukier, osadzający się w organizmie.
Nadmiar cukru osłabia organizm. Spożywanie cukru poprawia nastrój tylko na krótko. Po krótkotrwałej euforii następuje rozkojarzenie i brak sił. Dieta bogata w cukier powoduje częste zmiany nastroju (od entuzjazmu do depresji). Cukier uzależnia skutecznej niż narkotyki, oddziaływając na produkcje substancji w organizmie odpowiadających za nastrój. Nadmiar cukru powoduje zaburzenia psychiczne szczególnie u dzieci.
Zastanawiająca jest, w kwestii trucia przez koncerny ludności niezdrową żywnością, polityka rządów, które nie robią wiele dla ograniczenia trucia konsumentów, i wydają olbrzymie środki na leczenie chorób wynikających z nadmiernej ilości cukru w żywności.
Destruktywną rolę nadmiaru cukru widać w USA. W wielu stanach ludność, szczególnie ta uboższa, ma dostęp tylko do niezdrowej przetworzonej żywności. Prym w truciu ludzi wiodą globalne sieci fest foodów i globalni producenci napojów gazowanych. Już od dziecka dzieci są uczone, że jedzenie musi być słodkie.
„Cały ten cukier” ukazuje, że kwestia otyłości nie wiąże się często z ilością kalorii spożywanego jedzenia a z tym jakie jest źródło tych kalorii. Dieta oparta na nie przetworzonych w fabrykach owocach, jarzynach i mięsie zapewnia zdrowie, podczas gdy produkty przetworzone w fabrykach zawierające duże ilości cukrów są dla zdrowia szkodliwe.
By ukryć swoją szkodliwą działalność, globalne koncerny spożywcze finansują badania naukowe. Środki dostają ci naukowcy, którzy przedstawiają wyniki badań zgodne z oczekiwaniami koncernów, a nie ci, którzy w swoich badaniach ukazują prawdziwą sytuację.
Państwo dla ochrony zdrowia narodu, a także by przetrwał wolny rynek, którego podstawą są liczni producenci żywności, dostarczający konsumentom nieprzetworzone owoce, warzywa czy mięso, musi przeciwdziałać szkodliwej działalności międzynarodowych korporacji (które mają interes w ograniczaniu wolnego rynku). W tym państwo powinno utrudniać dostęp dzieci do niezdrowej żywności i wykorzystywać media do akcji edukacyjnych. Troska o zdrowie narodu to też inwestycja procentująca zmniejszeniem kosztów ochrony zdrowia, a więc sytuacją, w której nie ma potrzeby obarczania podatników i konsumentów podatkami dla sfinansowania leczenia wynikającego ze złej diety.
Great content! Super high-quality! Keep it up! 🙂