Braniewo. Spotkanie z dr. Lechem Kowalskim

13 grudnia 2019 r. w Galerii Braniewskiego Centrum Kultury przy ul Katedralnej 9 w Braniewie odbędzie się spotkanie z dr. Lechem Kowalskim, historykiem i publicystą, oficerem politycznym w stopniu podpułkownika. Organizatorem wydarzenia jest Klub Gazety polskiej w Braniewie.

Spotkanie odbędzie się w 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Dr Lech Kowalski opowie o historycznych wydarzeniach związanych z datą 13 grudnia 1981 roku, m.in. nakreśli postacie głównych demiurgów tej operacji, jakimi byli Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak. Spotkanie poprowadzi Marcin Maciejewski.

Dr Lech Kowalski od 1973 aż do rozwiązania partii był członkiem PZPR. W latach 1986–1999 pracował jako adiunkt w Wojskowym Instytucie Historycznym. Został zwolniony z pracy – jak twierdzi – w wyniku zakulisowych działań Wojciecha Jaruzelskiego. Publikował m.in. w „Polityce”, „Rzeczpospolitej” oraz „Gazecie Polskiej”. Od 2015 jest stałym komentatorem Telewizji Republika. Jest autorem biografii: „Generał ze skazą: biografia wojskowa gen. armii Wojciecha Jaruzelskiego” (2001) oraz „Cze.Kiszczak. Biografia gen. broni Czesława Kiszczaka” (2015).

 13 grudnia 2019, godz. 18.00.

Galeria Braniewskiego Centrum Kultury, ul. Katedralna 9, Braniewo

Źródło: elblag.net

Dodaj komentarz