Ks. prof. Tadeusz Guza zaprasza – ATENY ROZTOCZA

TERMIN WYJAZDOWYCH KONFERENCJI: 28.08 – 02.09.2020 (6 DNI)

TRASA: BOROWICA · RUSZÓW · NAROL · SUSIEC · RADRUŻ ·TOMASZÓW LUBELSKI · KRASNOBRÓD· ZAMOŚĆ · GÓRECKO KOŚCIELNE · ZWIERZYNIEC · RADECZNICA · BIŁGORAJ· SZCZEBRZESZYN · KAZIMIERZ DOLNY

PROGRAM RAMOWY 6 DNI 

DZIEŃ 1
Zbiórki uczestników kolejno w: Bydgoszczy (godz. 05:00), Solcu Kujawskim, Toruniu, Warszawie Zachodniej i kontynuacja przejazdu. Przyjazd do Borowicy. Nawiedzimy Kościół Przemienienia Pańskiego i św. Stanisława Biskupa. Świątynia została wzniesiona w latach 1797-1799. Kościół zbudowano z drewna modrzewiowego, na planie ośmioboku. Zobaczymy m.in.: obraz Przemienienia Pańskiego z XVIII w., uchodzący wśród miejscowej ludności za cudowny, obraz św. Mikołaja Bp z XIX w., obraz Ukrzyżowania Chrystusa z końca XVIII w.; zabytkową fisharmonię z początku XX w. Przejazd na Roztocze do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd na Roztocze do krainy malowniczych, zielonych pagórków, gdzie lasy skrywają wąwozy porośnięte bluszczem i szemrzące strumienie. W Ruszowie zwiedzimy Olejarnię Świąteczną, gdzie zobaczymy, jak tłoczony był olej. Przejazd do Narola. Zobaczymy: barokowy Pałac Łosiów, kościół, ratusz oraz liczne przydrożne kapliczki. W okolicy Suśca, spacer do unikatowych progów skalnych na Tanwi. Będziemy podziwiać małe, malownicze wodospady, zwane szumami. Udamy się do Radruża, gdzie zobaczymy zespół cerkiewny o charakterze obronnym z końca XVI w. Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja, po której wieczorek integracyjny. Nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. I KONFERENCJA: MATKA BOŻA KRASNOBRODZKA. Zwiedzanie Tomaszowa Lubelskiego, gdzie będziemy mogli zobaczyć: modrzewiowy, barokowy kościół z XVIII w., cerkiew, drewnianą herbaciarnię i dawną siedzibę straży ogniowej z wieżą. Przejazd do Krasnobrodu, którego perłą jest sanktuarium maryjne z zabytkowym, drewnianym spichlerzem, kalwarią i kaplicą „Na wodzie”, z bijącym pod nią źródłem. Świątynia z cudownym obrazem przedstawiającym Najświętszą Maryję Pannę z Dzieciątkiem Jezus jest najważniejszym sanktuarium diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Przejazd do Zamościa, unikatowego zabytku architektonicznego okresu odrodzenia, wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy m.in. rynek, ratusz, Pałac Zamoyskich, katedrę, akademię Zamoyskich, synagogę, fortyfikacje. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 4
Śniadanie. II KONFERENCJA: ŚW. STANISŁAW W GÓRECKU. Przejazd do Górecka Kościelnego, pięknie położonej śródleśnej wsi z sanktuarium św. Stanisława Biskupa, z licznymi kapliczkami, aleją kilkusetletnich dębów i malowniczym przełomem Szumu. To miejsce jest od wieków związane z kultem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika, który ukazał się młodemu rolnikowi Janowi Sosze, i wskazał miejsca, na których mają być wzniesione kapliczki i kościół. Przejazd do Zwierzyńca, miasta ogrodu – z uwagi na okazałą roślinność i otaczające lasy. Zobaczymy pomnik szarańczy, barokowy kościół „Na wyspie”, klasycystyczne biura Ordynacji Zamojskiej, stary browar i modrzewiowy dwór plenipotenta. III KONFERENCJA – ŚW. ANTONI W RADECZNICY. Przejazd do Radecznicy – nawiedzenie sanktuarium Św. Antoniego, ważnego obiektu pielgrzymkowego, zwanego Lubelską Częstochową. Składają się na nie: barokowy, jednonawowy kościół z charakterystyczną, widoczną z daleka fasadą oraz przylegający do niego klasztor OO. Bernardynów. Jest to jedyne w Polsce zatwierdzone miejsce objawień św. Antoniego. Msza św. w intencji Ojczyzny. Powrót na obiadokolację i nocleg

DZIEŃ 5
Śniadanie, po którym IV KONFERENCJA: ŚW. MARIA MAGDALENA W BIŁGORAJU. Przejazd do Biłgoraju. Udamy się do skansenu – Zagroda Sitarska, w którym znajduje się m.in.: pełne wyposażenie chałupy sitarza biłgorajskiego z początku XIX w. Nawiedzimy Sanktuarium Świętej Marii Magdaleny – dawny franciszkański zespół klasztorny. W skład tego zespołu wchodzi kościół pw. św. Marii Magdaleny, nieczynny klasztor, kaplica pw. św. Marii Magdaleny oraz dzwonnica. Sanktuarium jest celem licznych pielgrzymek. Miały tu miejsce liczne objawienia Marii Magdaleny oraz cuda dokonane przez tą świętą. Zobaczymy także XVII-wieczne kościoły: pw. Trójcy Świętej WNMP oraz św. Jerzego. Przejazd do Szczebrzeszyna, najstarszego miasta regionu: barokowe kościoły,  pomnik chrząszcza, cerkiew, synagoga i kirkut z macewami z XVI w., zabytkowy cmentarz, barokowy pałac Zamoyskich, otoczony parkiem krajobrazowym. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6
Śniadanie. Przejazd do Kazimierza Dolnego. Zobaczymy wyjątkowo cenny układ urbanistyczny ze średniowiecznym rynkiem, renesansowymi zabytkami kamienicami, kościołem farnym pw. św. Anny. Zobaczymy także Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej. Obiad, po którym wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych. 

TERMIN: 28.08 – 02.09.2020 (6 DNI)            CENA: 1380 zł  

ZAPEWNIAMY:
• komfortowy przejazd na całej trasie
• 5 noclegów w Hotelu Ibis Styles *** w Tomaszowie Lubelskim, pokoje 2-os. z łazienkami
• 5 śniadań, 5 obiadokolacji (w tym jedna w formie wieczorku integracyjnego), 1 obiad
• opiekę i informację turystyczną pilota
• ubezpieczenie NNW do 10 000 zł
• bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe 

UWAGI:
• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych
• dla stałych klientów oferujemy rabat 5%, dla nich cena wynosi 1311 zł
• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom
• dokument niezbędny dowód osobisty lub paszport
• niektóre punkty programy mogą ulec zmianie w zależności od rozwoju sytuacji i wprowadzonych rozporządzeń pod kątem COVID-19 

INFORMACJE: 

Ks. Prof. Tadeusz Guz – polski katolicki prezbiter, filozof, teolog, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. 16 grudnia 1984 otrzymał święcenia kapłańskie. W 1984 ukończył studia teologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1989 ukończył również studia filozoficzne na tej uczelni. W 1996 uzyskał na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie stopień doktora nauk humanistycznych. W 2017 prezydent RP Andrzej Duda nadał mu tytuł profesora nauk humanistycznych. W swej działalności publicystycznej przedstawia m.in. naukę Kościoła dotyczącą ochrony życia ludzkiego od momentu poczęcia do naturalnej śmierci. Był jednym z sygnatariuszy uchwały Senatu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego z dnia 21 grudnia 2006 roku w sprawie poparcia inicjatywy zmierzającej do poszerzenia konstytucyjnej gwarancji ochrony życia ludzkiego. Publikuje także w pismach naukowych. 

Sanktuarium Maryjne w Krasnobrodzie 
W skład zespołu krasnobrodzkiego sanktuarium wchodzi barokowy kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny oraz budynki dawnego klasztoru Dominikanów. Oba obiekty zostały wybudowane w latach 1690-1699 a ufundowała je jako wotum wdzięczności za uzdrowienie Maria Kazimiera d’Arguien, późniejsza żona króla Jana III Sobieskiego – Marysieńka Sobieska. Ołtarz główny został wykonany przez Jana Mauchera w latach 1774-1776. Między kolumnami znajdują się postacie św. Jacka, Dominika, Wincentego Ferreriusza i Tomasza z Akwinu. W centralnej części ołtarza znajduje się cudowny obrazek o wymiarach 9×14 cm Najświętszej Marii Panny z rękami złożonymi na piersiach, idącej ku Dzieciątku z zamiarem przyklęknięcia. Chrystus wyobrażony jest, jako nagie Dzieciątko, wyciągające prawą rączkę w geście błogosławieństwa w kierunku Maryi. Obraz najprawdopodobniej wykonany został w nieznanej drukarni metodą metalorytniczą i pochodzi z pierwszej połowy XVII wieku. 

Sanktuarium Świętego Stanisława Biskupa w Górecku Kościelnym
Dzieje parafii Górecko Kościelne sięgają XVII wieku i wiążą się z kultem św. Stanisława biskupa i męczennika. Na wieść o nadzwyczajnych łaskach, jakich lud doznawał w miejscu objawienia, ordynat Marcin Zamojski polecił wystawić kaplicę na cześć św. Stanisława. Jubileusz 300-lecia objawień św. Stanisława parafia przeżywała w 1948 r., Dwadzieścia lat później kardynał Karol Wojtyła przekazał do kościoła w Górecku Kościelnym autentyczne relikwie, odrobinę kości św. Stanisława. Pięknie usytuowana wśród starych drzew świątynia urzeka swym pięknem i prostotą. Zbudowana z drzewa modrzewiowego, oszalowana deskami, posiada trzy nawy. Wnętrze świątyni jest bardzo bogate. Zdobią je trzy barokowe ołtarze, rokokowa chrzcielnica; zachował się jeden stary konfesjonał z obrazem Dobrego Pasterza. W głównym ołtarzu znajduje się obraz patrona Kościoła św. Stanisława w bogatej profilowanej ramie umieszczony pomiędzy kolumnami. 

Sanktuarium Świętego Antoniego w Radecznicy 
Historia objawień rozpoczyna się 8 maja 1664 roku. To  właśnie wtedy w malowniczej scenerii Roztocza, pośród pięknych  krajobrazów, po raz pierwszy w historii Polski objawił się św. Antoni.  Ukazał się on na Łysej Górze, u stóp której leży wieś Radecznica.  Świętego ujrzał ubogi jej mieszkaniec, trudniący się tkactwem Szymon. Dzięki pracy bernardynów sława św. Antoniego z  radecznickiego sanktuarium stale rosła, a góra objawień stała się  miejscem coraz liczniejszych pielgrzymek. Wzrost kultu i liczby  pątniczych grup świadczyły o żywotności rodzącego się sanktuarium, w  którym wierni szczodrze byli obdarowywani licznymi łaskami. Do kościoła prowadzą trzy kondygnacje schodów i szeroka arkadowa loggia  rozciągająca się wzdłuż całej fasady. Jednonawowe wnętrze świątyni o  sklepieniu krzyżowym zostało wyposażone w jedenaście barokowych ołtarzy.  W głównym ołtarzu umieszczono obraz przedstawiający św. Antoniego z  Dzieciątkiem Jezus i lilią. W  „Roku Życia Konsekrowanego” Sanktuarium Św. Antoniego Padewskiego zostało przez Papieża Franciszka podniesione do godności Bazyliki Mniejszej. Jego Świątobliwość papież Franciszek podpisał bullę  podnoszącą Sanktuarium do godności Bazyliki. 

Sanktuarium Świętej Marii Magdaleny w Biłgoraju 
Sanktuarium zostało zbudowane w miejscu, gdzie na początku XVII w. okolicznym mieszkańcom kilkakrotnie objawiła się Maria Magdalena. W 1603 r. powstał tu pierwszy kościół a w połowie XVII w. klasztor. Niestety były to budynki drewniane, więc na przestrzeni wieków wielokrotnie płonęły. Obecny kościół powstał w latach 1921-1929. Głównym obiektem kultu w biłgorajskim sanktuarium jest obraz Świętej Marii Magdaleny, znajdujący się w głównym ołtarzu kościoła. Przedstawia Magdalenę jako nawróconą grzesznicę. Dawne życie symbolizuje czaszka, natomiast nawrócenie oznacza krucyfiks znajdujący się w ręku Świętej. To tutaj wierni zawierzają dziś swoje troski Bogu za wstawiennictwem Świętej Marii Magdaleny. Ponadto w Sanktuarium znajduje się także XX-wieczny obraz Matki Bożej Różańcowej, Maryi Niepokalanie Poczętej, Świętego Antoniego Padewskiego, Matki Bożej Kodeńskiej, Świętego Franciszka, Świętego Antoniego Padewskiego, Świętego Mikołaja oraz Świętego Floriana. Wokół obrazów powieszone są liczne wota, składane przez wiernych, którzy doświadczyli szczególnych łask za wstawiennictwem Świętej Marii Magdaleny.

źródło: frater.pl

79 komentarzy do wpisu „Ks. prof. Tadeusz Guza zaprasza – ATENY ROZTOCZA”

  1. [url=http://cialisintl.com/]generic cialis canada online pharmacy[/url] [url=http://prednisoneorder.com/]deltasone 20 mg tablet[/url] [url=http://pharmmx.com/]international online pharmacy[/url] [url=http://ivermectinbest.com/]stromectol without prescription[/url] [url=http://cialisxrx.com/]purchase cialis without prescription[/url]

    Odpowiedz
  2. [url=http://neurontinnorx.com/]214 gabapentin[/url] [url=http://viagrax10.com/]cheapest sildenafil 50 mg[/url] [url=http://cialispmed.com/]buy brand cialis cheap[/url] [url=http://jeanpharmacy.com/]tops pharmacy[/url] [url=http://viagragf.com/]where can i get generic viagra online[/url] [url=http://viagramagicpill.com/]viagra online cheap price[/url] [url=http://bactrimds.com/]buy bactrim without prescription[/url] [url=http://hydrochlorothiazideonline.com/]hydrochlorothiazide 25 mg buy online[/url] [url=http://allopurinolpills.com/]allopurinol 300 tablet[/url] [url=http://arpviagra.com/]buy viagra online with visa[/url]

    Odpowiedz
  3. [url=http://cialispmed.com/]buy tadalafil in india[/url] [url=http://maletadalafil.com/]how much is cialis generic[/url] [url=http://malecialis.com/]cialis fast delivery usa[/url] [url=http://viagrapde5.com/]online generic sildenafil[/url] [url=http://cialisxrx.com/]order cialis online us pharmacy[/url] [url=http://zipppharmacy.com/]reddit canadian pharmacy[/url] [url=http://ivermectinbest.com/]stromectol coronavirus[/url] [url=http://accutanpills.com/]accutane cost canada[/url] [url=http://ibviagra.com/]buying sildenafil 100mg[/url] [url=http://zoloftsertralinehcl.com/]sertraline without a prescription[/url]

    Odpowiedz
  4. [url=http://viagrajtab.com/]buy discount viagra online[/url] [url=http://cialisintl.com/]cialis online nz[/url] [url=http://cialisxrx.com/]tadalafil soft 40mg[/url] [url=http://viagrapap.com/]sildenafil 50 mg best price[/url] [url=http://cialisdiv.com/]cialis soft tabs uk[/url] [url=http://viagratrm.com/]viagra plus[/url] [url=http://sildenafilwhere.com/]buy viagra professional[/url] [url=http://drugviagra.com/]cheap viagra uk paypal[/url] [url=http://viagraed.com/]indian generic viagra[/url] [url=http://viagraspecial.com/]viagra soft tabs 100mg[/url]

    Odpowiedz
  5. [url=https://sildenafiledpill.com/]generic sildenafil citrate 100mg[/url] [url=https://cialisveo.com/]cialis for sale canada[/url] [url=https://cialisxtabs.com/]best price cialis generic[/url] [url=https://ivermectincov.com/]stromectol for humans[/url] [url=https://cialisedpill.com/]cialis 20 mg online[/url]

    Odpowiedz
  6. [url=https://arpviagra.com/]viagra online in usa[/url] [url=https://ivermectincov.com/]stromectol usa[/url] [url=https://levitramedicine.com/]where to buy levitra in singapore[/url] [url=https://dscialis.com/]sale cialis[/url] [url=https://cialispmed.com/]tadalafil 5 mg tablet[/url]

    Odpowiedz
  7. [url=http://viagraeci.com/]best price generic viagra online[/url] [url=http://findcialis.com/]buy discount cialis online[/url] [url=http://dscialis.com/]where can i buy cialis online without a prescription[/url] [url=http://cialisext.com/]generic cialis sale[/url] [url=http://kamagraedtab.com/]kamagra uk paypal[/url]

    Odpowiedz
  8. [url=http://cialisedpill.com/]buy cialis online prescription[/url] [url=http://prednisoneorder.com/]buy prednisone online nz[/url] [url=http://viagramagicpill.com/]buy cheap viagra tablets[/url] [url=http://viagraultimate.com/]where to buy viagra online cheap[/url] [url=http://cialisldi.com/]cost of cialis in mexico[/url]

    Odpowiedz
  9. [url=http://viagrajtab.com/]where to buy viagra uk[/url] [url=http://xtviagra.com/]viagra soft gel[/url] [url=http://viagraphe.com/]canadian pharmacy viagra[/url] [url=http://cialisxrx.com/]online pharmacy generic cialis[/url] [url=http://cialisxtabs.com/]average price of cialis[/url] [url=http://ibviagra.com/]where can you get viagra[/url] [url=http://levitramedicine.com/]buy cheap levitra online[/url] [url=http://sildenafiledpill.com/]sildenafil cost uk[/url] [url=http://zoloftsertralinehcl.com/]400 mg zoloft[/url] [url=http://lasixmed.com/]lasix loop diuretic[/url]

    Odpowiedz
  10. [url=http://hydrochlorothiazideonline.com/]no prescription hydrochlorothiazide online[/url] [url=http://antabuseforsale.com/]antabuse 125 mg[/url] [url=http://kamagraedtab.com/]kamagra tablets price[/url] [url=http://viagraedmed.com/]buy real viagra online cheap[/url] [url=http://viagrax10.com/]viagra 800mg[/url] [url=http://cialisbph.com/]cialis pharmacy uk[/url] [url=http://cialispni.com/]cialis generic drug[/url] [url=http://viagragf.com/]viagra brand name online[/url] [url=http://ivermectincov.com/]how much does ivermectin cost[/url] [url=http://viagraphe.com/]buy canadian generic viagra online[/url]

    Odpowiedz
  11. [url=http://cialisdiv.com/]cialis on line[/url] [url=http://nsiviagra.com/]buy viagra in australia[/url] [url=http://redcialis.com/]cialis 100mg uk[/url] [url=http://prednisoneorder.com/]prednisone canadian pharmacy[/url] [url=http://drugviagra.com/]real generic viagra[/url]

    Odpowiedz
  12. [url=http://viagrax10.com/]best over the counter viagra[/url] [url=http://sildenafiledpill.com/]sildenafil for sale india[/url] [url=http://levitramedicine.com/]vardenafil tablet[/url] [url=http://jeanpharmacy.com/]cheap canadian pharmacy[/url] [url=http://sildenafilwhere.com/]viagra 25 mg order[/url]

    Odpowiedz
  13. [url=http://supersildenafil.com/]sildenafil tablets 50mg buy[/url] [url=http://cialistwo.com/]how much is tadalafil[/url] [url=http://toptadalafil.com/]canada tadalafil generic[/url] [url=http://crepills.com/]doxycycline 600 mg[/url] [url=http://sildenafilxxx.com/]where can i get cheap sildenafil[/url] [url=http://tadalafilordering.com/]tadalafil generic otc[/url] [url=http://tadalafil24h.com/]tadalafil generic otc[/url] [url=http://viagrasmo.com/]cheap sildenafil 20mg[/url] [url=http://furosemidex.com/]furosemide 40 mg australia[/url] [url=http://reqviagra.com/]pharmacy viagra generic[/url]

    Odpowiedz
  14. [url=https://cialisnrg.com/]cialis rx coupon[/url] [url=https://cialisnri.com/]generic cialis singapore[/url] [url=https://viagraunf.com/]generic viagra 100mg cost[/url] [url=https://viagravpi.com/]viagra uk where to buy[/url] [url=https://cialisdist.com/]generic cialis uk online pharmacy[/url] [url=https://cialisztabs.com/]cialis 20mg price in south africa[/url] [url=https://cialisktab.com/]cialis over the counter australia[/url] [url=https://viagrasmo.com/]where to buy generic viagra in usa[/url] [url=https://sildenafilsuper.com/]buy sildenafil online[/url] [url=https://toptadalafil.com/]tadalafil over the counter usa[/url]

    Odpowiedz
  15. [url=https://cialisohot.com/]cialis price mexico[/url] [url=https://edkamagra.com/]oral jelly kamagra uk[/url] [url=https://prozacfluoxetinecaps.com/]prozac purchase[/url] [url=https://viagradpill.com/]where can i buy viagra online without a prescription[/url] [url=https://levitrabuying.com/]buy levitra in mexico[/url]

    Odpowiedz
  16. This is very fascinating, You’re a very professional blogger.
    I have joined your rss feed and stay up for searching for extra of your magnificent post.

    Additionally, I’ve shared your website in my social networks

    Odpowiedz

Dodaj komentarz