Gdyński magistrat bardziej przyjazny dla mieszkańców

Nie od dziś wiadomo, że załatwianie spraw urzędowych, szczególnie w dużych miastach, przyprawia obywateli o niebezpieczny dla ich zdrowia stres, co ma szczególne znaczenie w czasach panującej medialnej zarazy. Ale jak się okazuje są urzędnicy, którzy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, wprowadzając rozwiązania, które zapewnią większy komfort w już i tak mocno utrudnionym koronawirusowymi restrykcjami życiu codziennym, więc jednym i drugim wyjdą na zdrowie.                 

Jak czytamy w portalu radiogdansk.pl gdynianie wreszcie mogą się zrelaksować, ponieważ umówienie się na wizytę w Urzędzie Miasta jest teraz dziecinnie proste. Wystarczy skorzystać z nowego usprawnienia działania gdyńskiego magistratu, a pierwszy w kraju miejski inteligentny Voicebot wszystko załatwi bez nerwów i irytującego długiego oczekiwania. Wreszcie też zostanie odciążona mocno oblegana infolinia, a konsultanci będą do dyspozycji tych mieszkańców, którzy muszą pilnie rozwiązać ważniejsze problemy niż tylko umówienie się na wizytę w urzędzie, czy uzyskanie informacji, w którym pokoju przyjmuje potrzebny im do szczęścia urzędnik.           

Voicebot czyli asystent głosowy, to program komputerowy, którego działanie oparte jest na sztucznej inteligencji. Wykorzystując technologie rozpoznawania mowy służy do komunikacji i usprawnienia obsługi interesantów. Ponieważ z każdą kolejną przeprowadzoną rozmową uczący się wirtualny asystent głosowy będzie coraz skuteczniejszy, to koszmar załatwiania spraw urzędowych może przestać śnić się po nocach, a Voicebot nabędzie takiej wprawy, że rozpoznanie tego czy rozmawia się z robotem, czy człowiekiem może być wkrótce niemożliwe.          

Jak wygląda działanie miejskiego Voicebota przekonało się już wiele tysięcy gdynian, którzy tylko w ostatnich dwóch miesiącach minionego roku umówili przy pomocy systemu aż ok. 14 tys. wizyt w magistracie. Zaczyna on od rozpoznania rodzaju sprawy do załatwienia, następnie wszystkie zebrane dane przetwarza, aby wyznaczyć numer pokoju w urzędzie, w którym oczywiście interesant zostanie najlepiej obsłużony, proponuje termin wizyty rezerwując go, wtedy gdy odpowiada to rozmówcy. Jeśli nie, to też nie ma problemu, zaproponuje po prostu kolejny wolny termin. Aby przypieczętować załatwienie sprawy asystent głosowy potwierdza na koniec rezerwację wizyty w urzędzie, a jeśli podczas rozmowy coś pójdzie nie tak lub trzeba odwołać wizytę połączy automatycznie z konsultantem.            

Opracowanie BC 
Źródło:   

https://youtu.be/orFvL7QzArk

Dodaj komentarz