Pozbawienie osób niewidomych prawa wyborczego w I. turze wyborów

Nawiązując do litery prawa wyborczego należy wnieść jak najszybciej protest (warto skontaktować się z Polskim Związkiem Niewidomych) w sprawie udostępnienia niewidomym wyborcom błędnie oznakowanych (pozbawionych nazwisk kandydatów, ze złym rozstawem okienek) uniemożliwiających poprawne oddanie ważnego głosu. Jest to uchybienie względem tej grupy wyborców UNIEMOŻLIWIAJĄCE im TAJNE i ŚWIADOME oddanie głosów.

Jest niedopuszczalnym, by wyborca był zmuszony do nauczenia się na pamięć kolejności nazwisk kandydatów na prezydenta umieszczonych na karcie do głosowania, by musiał korzystać z pomocy bliskich do postawienia krzyżyka w miejscu nieprzewidzianym przez nakłądkę Braille’a a odpowiadającym dokładnie jego preferencji wyborczej,podczas gdy osoby widzące takiej dyskryminacji nie podlegają. 
Czy ktoś sprawdził te nakładki ? W Polsce żyje ok. 70 000 osób niewidzących.
Należy sprawę nagłośnić i wyegzekwować od Gmin właściwe warunki do oddania głosu przez WSZYSTKICH wyborców (o godle państwowym już nie wspomnę). 
Należy uczulić członków komisji i mężów zaufania, by jeszcze w sobotę sprawdziły jakość tych nakładek.
Opisuję sprawę poruszoną w dn. 15.05.2015 na zebraniu RKW przez przewodniczącego jednej z komisji w Konstancinie-Jeziornej.
Nakładka użyta w tej komisja nie odpowiadała przepisom prawa !
Pozdrawiam,
N. B. (mąż zaufania)
§ 3. 1. Nakładka na kartę do głosowania sporządzana w alfabecie Braille’a, zwana dalej „nakładką na kartę”, w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:
1)   wykonywana jest z przezroczystego trójwarstwowego materiału plastycznego politereftalan etylenu, znanego także pod nazwami PET, R-PET, A-PET, o grubości pomiędzy 0,25 do 0,3 mm i gęstości 1,35 g/cm3;
2)   sporządzana jest w formacie A4, ponadto u góry, na dole oraz z prawej strony znajdują się zakładki podtrzymujące kartę do głosowania;
3)   ma ścięty górny prawy narożnik, w celu poinformowania o prawym dalszym narożniku nakładki.
2. Pośrodku nakładki na kartę, w górnej jej części, umieszczony jest napis zapisany alfabetem Braille’a w standardzie Marburg Medium „Nakładka na kartę do głosowania w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.”.
3. W miejscach odpowiadających umieszczonej na karcie do głosowania kratce przeznaczonej na oddanie głosu umieszczona jest wycięta kratka, a następnie liczba porządkowa zapisana alfabetem Braille’a.
4. Na nakładce na kartę wyciętych jest 15 kratek.
5. U dołu nakładki nakleja się sporządzoną pismem płaskim naklejkę informującą o rodzaju nakładki.
6. Wzór oraz szczegółowe warunki techniczne dla nakładki na kartę w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej określa załącznik nr 3 do uchwały.
§ 4. 1. Nakładka na kartę do głosowania w ponownym głosowaniu sporządzana jest w formacie A5.
2. Pośrodku nakładki na kartę, w górnej jej części, umieszczony jest napis zapisany alfabetem Braille’a w standardzie Marburg Medium „Nakładka na kartę do głosowania w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.”.
3. Na nakładce na kartę wycięte są 2 kratki.
4. Przepisy § 3 ust. 1, 3 i 5 stosuje się odpowiednio.
5. Wzór oraz szczegółowe warunki techniczne dla nakładki na kartę w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej określa załącznik nr 4 do uchwały.
§ 5. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu.