PROTEST – nadesłane RKW Częstochowa

nr 41 w Częstochowie
ul. J.III. Sobieskiego 7 42-200 Częstochowa
PROTEST

9 Kwietnia po godzinie 23.00 Andrzej Godlewski , członek Obwodowej Komisji Wyborczej nr 90, powiadomił mnie w moim biurze wyborczym przy ul Łódzkiej 8/12 o  zabraniu pieczątki oraz tuszu do domu przez przewodnicząca komisji oraz o nie zabezpieczeniu materiałów wyborczych zgodnie z zaleceniami Uchwały PKW z dn. 9 kwietnia 2015r. Rozdział II pkt 15 od nr 1 do 4 czyli nie zostały spełnione warunki wynikające z:

Przy odbiorze upoważnieni członkowie komisji dokładnie sprawdzają, czy:
1) karty do głosowania zostały dostarczone w odpowiedniej liczbie;
2) karty do głosowania są prawidłowo wydrukowane, np. czy nie mają błędów i usterek drukarskich;
3) karty do głosowania są kompletne, tj. czy zawierają wszystkich kandydatów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
4) Sprawdzenia kompletności kart komisja dokonuje na podstawie obwieszczenia Państwowej Komisji Wyborczej; przekazano właściwą liczbę formularzy protokołu głosowania (5 egzemplarzy)”;

Po interwencji Policji na miejscu wraz z przewodniczącą Szef PKW oświadczył w rozmowie telefonicznej z policjantem, że zatrzymanie pieczątki i zabranie jej do domu nie jest niezgodne z prawem.
Proszę więc o rozpatrzenie tego postępowania jak również oświadczenia Krzysztofa Jawora, czy te czynności jak również oświadczenie nie naruszają procedur PKW.

Jerzy Andrzej Zimny
Pełnomocnik Komitetów Wyborczych na Prezydenta RP Grzegorza Brauna i Jacka Wilka
Koordynator Ruchu Kontroli Wyborów Okr.41 Częstochowa

V-ce Przew. Oddz.TV. KSD Częstochowa.