Mieszkańcy Podkarpacia mogą pomóc dzieciom chorym na raka

Już po raz piąty mieszkańcy Podkarpacia mogą wziąć udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci chorych na raka. Dotychczas akcja była powiązana z balem charytatywnym organizowanym przez Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych. W tym roku, ze względu na pandemię, bal został odwołany ale zbiórka trwa.

W tym roku ze względu na pandemię organizacja takiego wydarzenia nie jest możliwa, ale szlachetny cel jakim jest zebranie pieniędzy, które pomogą w leczeniu dzieci może zostać osiągnięty – mówił marszałek województwa Władysław Ortyl. Tegoroczne hasło akcji to Podkarpackie dzieciom – zostań naszym bohaterem. Ruszyła 21 grudnia i potrwa do końca lutego.

– Kierujemy się w tym momencie do ludzi dobrej woli, do instytucji, które mogą te akcję wesprzeć i do tych, którzy mogą przekazać różne rzeczy, które mogłyby służyć akcji na licytacjach. Przypominam, że ubiegłoroczna akcja zakończyła się sukcesem. 360 tysięcy złotych trafiło do szpitala nr 2. Został zakupiony nowoczesny aparat ultrasonograficzny, dedykowany tylko dzieciom. Tę pracownię nadal musimy rozwijać.

Sprzęt został przekazany na oddział onkohematologii dziecięcej w połowie grudnia. tegoroczny cel to zebranie 100 tysięcy złotych na remont i doposażenie kolejnych pracowni USG, z których na co dzień korzystają podopieczni fundacji Iskierka, partnera akcji ale też dzieci z całego regionu. Pieniądze można przekazywać przez stronę internetową, korzystając ze specjalnego formularza, który obsługuje bezpieczny ogólnopolski operator, a także wykonując tradycyjny przelew bankowy lub pocztowy.

Wesprzeć akcję można na kilka sposobów między innymi odbędzie się licytacja na antenie Radia Rzeszów, dodatkowo pozostałe rzeczy będą licytowane w serwisie allegro charytatywnie. Na stroniepodkarpackiedzieciom.plmożna wpłacać pieniądze, przekazywać darowizny.

Równolegle jest challange z czytaniem bajek, to internetowe wyzwanie polegające na przeczytaniu fragmentu bajki O Janku Wędrowniczku i nagraniu krótkiego video. Challenge rozpoczęli podopieczni fundacji Iskierka nominując do zabawy marszałka województwa, a ten nominował wojewodę. W trakcie 7 dni od nominacji do miejsca pracy osoby nominowanej trafia specjalny wpłatomat, dzięki któremu każdy możne wesprzeć akcję.

Czytana bajka ma też pomóc dzieciom choć na chwilę zapomnieć o chorobie i dawać nadzieje, bo jak wiadomo tytułowy Janek po wielu przygodach z radością cały i zdrowy wraca do swojej mamy. Dotychczas 26 firm i instytucji z Podkarpacia przekazało przedmioty i vouchery które można licytować

Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego – Mówimy tu o weekendach w hotelach, mówimy tu o korzystaniu z pakietów uzdrowiskowych w naszych uzdrowiskach Horyniec i Rymanów, można będzie też wylicytować przelot nad lotniskiem w Krośnie.

Są też książki z autografami, czy zestawy kosmetyków słodycze i odzież. Samorząd województwa deklaruje uzupełnienie zebranej kwoty ze swoich środków.

Źródło: TVP3 Rzeszów-Aktualności

3 komentarze do wpisu „Mieszkańcy Podkarpacia mogą pomóc dzieciom chorym na raka”