Kolejni zatrzymani w sprawie Sławomira Nowaka

„Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dzisiaj 3 osoby związane ze śledztwem przeciwko Sławomirowi N. i innym podejrzanym, których zatrzymywano do tej pory. Te 3 osoby to ważne postaci pełniące kluczowe funkcje w spółkach skarbu państwa z branży energetyczno-paliwowej, członkowie zarządu, prezes, jeden z byłych dyrektorów – ludzie, którzy zarządzali najważniejszymi spółkami skarbu państwa.

Materiał dowodowy skazuje, że zatrzymane osoby wręczały korzyści majątkowe Sławomirowi N. w zamian za jego pomoc lub choćby przychylność w sytuacji nawiązywania stosunku pracy, powoływania ich na te ważne funkcje w spółkach skarbu państwa. Tutaj mowa o kwotach rzędu kilkuset tysięcy złotych, niemalże 300 tys.
Czyny korupcyjne, które zarzuca się podejrzanym, dotyczą nie okresu kiedy Sławomir N. pełnił ważne funkcje na Ukrainie, ale okresu kiedy pracował w Polsce, był ministrem, był dyrektorem gabinetu politycznego prezesa Rady Ministrów”.

Powiedział na antenie tvp.info Stanisław Żaryn rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Christopheros

• foto – Sławomir Nowak / Źródło: PAP / Radek Pietruszka