Katowice: Warsztaty Profilaktyki Uzależnień Dla Młodzieży

Webinar kierowany jest do młodzieży szkolnej w wieku 13- 19 lat. Organizatorem wydarzenia jest Pracownia Komunikacji Społecznej w Pałacu Młodzieży w Katowicach, Agnieszka Stachura i Patrycja Żak. Webinar podzielony jest na 3 części, a linki do spotkań znajdują się poniżej. Wszystkich uczestników prosi się o włączenie kamerek.

W spotkaniu udział wezmą terapeuci i członkowie Katowickiego Stowarzyszenie Trzeźwościowego „Dwójka”.

Podczas webinaru zostana poruszona następujące kwestie:

– Czym jest uzależnienie,
– Jak radzić sobie z uzależnieniem osoby najbliższej, a co najważniejsze jak samemu radzić sobie w tej sytuacji,
– Jak wygląda pomoc dziecku w rodzinie dysfunkcyjnej,
– Na czym polega terapia uzależnień.

Goście zapewniają, że są otwarci na wszystkie pytania, i postarają się wyczerpująco na wszystkie odpowiedzieć. Spotkanie poprowadzą:

Agnieszka Stachura – pedagog
Patrycja Żak – psycholog
Anna Sadowska – Prezes K.S.T.Dwójka – współuzależniona, mąż trzeźwiejący alkoholik, ojciec alkoholik.
Artur Sadowski – trzeźwiejący alkoholik, 10 lat abstynencji.
Marian Stolecki – Wice Prezes K.S.T. Dwójka – uzależniony od hazardu 20 lat abstynencji, ojciec alkoholik.
Marek Domański – trzeźwiejący alkoholik, 23 lat abstynencji – obecnie instruktor trapi uzależnień.
Michalina Skrzypczak – lat 26, dziecko alkoholiczki, prowadzi terapie grup młodzieżowych.
Agnieszka Dominiczak – współuzależniona, mąż i mama trzeźwiejący alkoholicy.

Nasza redakcja przypomina, że póki co nie ma grzywny za włamanie i dezorganizowanie takiego spotkania – grzywny nie ma – jest areszt.

• źródło: FB: Mediacje Rówieśnicze w Pałacu Młodzieży