Fałszerstwa wyborcze w Sosnowcu OKW 116

Stowarzyszenie RKW wykryło karty do głosowania na których dwa razy wydrukowano komitet PO

…. a NIE MA komitetu PiS !!!

Na takie karty do głosowania natrafiliśmy w Sosnowcu (wypłynęło to m.in. w OKW nr 116) !

Trwa sprawdzanie, czy w innych miejscowościach Śląska nie mamy do czynienia z tak sprytnie wykonanymi kartami wyborczymi. Niestety często machinalnie kwitujemy odbiór kart nie zaglądając do środka, a tylko zadowalając się sprawdzeniem ilości kart dostarczonych nam przez urzędy!

W takiej sytuacji:

1. Okręgowa Komisja Wyborcza MA OBOWIĄZEK ponownego wydrukowania kart i dostarczenia tych kart do Obwodowych Komisji Wyborczych, które przed otwarciem komisji muszą powtórzyć czynności liczenia i sprawdzania kart wyborczych.

2. NIE BAWIMY się w segregowanie kart, ile z nich jest dobrze wydrukowanych a ile źle – Krajowe Biuro Wyborcze a na dole Okręgowa Komisja Wyborcza ma psi obowiązek wydania nam i dostarczenia prawidłowych kart do głosowania!!!

3. NIE WOLNO dopuścić do tego by w takich okręgach i obwodach otwarte zostały lokale wyborcze! A czas wyborów powinien być wydłużony o tyle samo godzin, co opóźnienie otwarcia lokali.

4. W całej Polsce powinniśmy sprawdzić, czy wydane nam karty do głosowania są prawidłowo wydrukowane. W tym celu możemy jeszcze w sobotę w odpowiednim składzie Obwodowej Komisji Wyborczej ponownie zjawić się w lokalu, w którym zdeponowaliśmy karty do głosowania i sprawdzić ich zawartość!

Wszelkie nieprawidłowości prosimy natychmiast zgłaszać:

naszym prawnikom z Fundacji LEX NOSTRA

TEL. 780 517 604 lub 723 603 723

oraz proszę o kontaktowanie się bezpośrednio ze mną

Marcin Dybowski RKW-RKW