FORUM RKW: GÓRNICTWO POLSKIE CZY NIEMIECKIE – kopalnia Krupiński

To będzie pierwsze z serii FORUM RKW – Ruchu Kontroli Wyborów – Ruchu Kontroli Władzy

Zapraszamy

W dniu 11.03 o godz. 11.00 w siedzibie Stowarzyszenia Wolnego Słowa w Warszawie (ul. Marszałkowska 7, wejście od ul. Emila Zoli)

odbędzie się spotkanie „GÓRNICTWO POLSKIE CZY NIEMIECKIE – zamknięcie kopalni Krupiński – przyszłość polskich kopalń”

Rządy PO i PSL doprowadziły polskie górnictwo do stanu kompletnej ruiny. Wytworzył się w ten sposób węzeł gordyjski idealnie nadający się do wykorzystania by – tak jak to było zawsze po okrągłym stole – majątek polski przeszedł „legalnie” w obce ręce.
Aby w kopalni „Krupiński” dotrzeć do złóż o wartości szacowanej na 40 miliardów potrzebna jest inwestycja ponad 300 milionów złotych (same odprawy dla górników pochłoną 400 milionów). Kopalnia jest zamykana w ramach programu ratowania wielu innych kopalń i dogadania się z bankami tymczasem do eksploatacji złóż kopalni „Krupiński” szykuje się firma niemiecka.

W Forum RKW dotyczącym sytuacji na Śląsku, roli wiceministra energetyki Tobiszowskiego, a także o Ruchu Autonomii Śląska, wezmą udział między innymi
dyr. Krzysztof Tytko i inż. Marek Adamczyk z Obywatelskiego Komitetu Obrony Polskich Zasobów Naturalnych
Jadwiga Chmielowska Stowarzyszenie RKW ze Śląska
Jerzy Targalski Prezes Stowarzyszenia RKW