Weekendowe szkolenie Stowarzyszenia RKW w Kazimierzu

Od piątku 20 listopada do niedzielnego popołudnia trwało szkolenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy dla swoich członków i sympatyków. W zajęciach wzięło udział ponad 100 osób podzielonych na trzy grupy.

Szkolenia dotyczyły głównie tworzenia mediów lokalnych, zasad obrony przed atakiem ubekistańskich sądów na wolność słowa, stanu prawnego, który umożliwia urzędnikom terroryzowanie obywateli, itp.

Inna grupa zagadnień dotyczyła stanu prawa odnoszącego się do organizowania zgromadzeń publicznych, możliwości korzystania z ustawy o dostępie do informacji publicznej oraz zasad organizacji zebrań.

Przeprowadzono także trening interpersonalny.

Kto jeszcze miał siłę po całodziennym szkoleniu pozostał na wieczorną dyskusję o najbliższych działaniach, które podejmie Stowarzyszenie. Dyskutowano na temat zasad funkcjonowania samej organizacji, jej rozbudowy oraz tworzenia nacisku społecznego na szybką i rzeczywistą zmianę istniejącego systemu oligarchicznego. Panowała zgoda, że należy popierać wszystkie działania prowadzące do uzdrowienia państwa, a przeciwstawiać się próbom kunktatorstwa i kompromisu z grupami pasożytniczymi i złodziejami. Nie można akceptować sfałszowanych wyborów samorządowych, ani ustępować elitom ubekistańskim.

Zajęcia w grupach

Posiłki jedliśmy na trzy zmiany

Zdjęcie zbiorowe – choć niestety nie ma tu wszystkich obecnych na szkoleniu Stowarzyszenia RKW w Kazimierzu Dolnym bowiem 1/3 się jeszcze nie przyszła – przedłużyła się dyskusja i wykład. Może zatem następnym razem… na następnym szkoleniu uda się wszystkich sfotografować przed zapadnięciem zmroku.