Komunikat z 13 sierpnia 2015 r. Krajowego Zarządu Głównego Stowarzyszenia RKW
Zarząd po raz pierwszy obradował, umożliwiając koordynatorom spoza Zarządu przysłuchiwanie się dyskusji w internecie poprzez użycie specjalnego łącza. W ten sposób dyskusji słuchało wielu koordynatorów nie wchodzących w skład Zarządu a posiedzenia można określić jako otwarte dla zainteresowanych rozwojem RKW.
Zarząd zwrócił się do koordynatorów o przysłanie danych dotyczących ilości osób zgłoszonych do komisji, wylosowanych i liczby komisji w danym powiecie. Podjęto uchwałę o utworzeniu oddziału terenowego RKW Mazowsze z siedzibą w Warszawie. Jednocześnie postanowiono, że w przyszłości Mazowsze i Warszawa będą stanowiły dwa odrębne oddziały terenowe, co zostanie uwzględnione w poprawkach do statutu.
Zarząd przyjął kolejnych 120 nowych członków z Lęborka, Zielonej Góry, Sulechowa, Poznania i powiatów poznańskiego, kościańskiego, czarnkowsko-trzciańskiego, Śremu, powiatu pruszkowskiego, gminy Legionowo, powiatu grodziskiego, otwockiego, Warszawy, Siedlec, Łodzi, Puszczy Mariańskiej, Mszczonowa, Wrocławia, powiatu wrocławskiego, Śląska, Wałbrzycha, Kłodzka, Świdnicy, Wieliczki, Gminy Tuchów w powiecie Tarnowskim, Suwałk, powiatów sejneńskiego i augustowskiego i Krasnystawu.
Jerzy Targalski poinformował, że otrzymał kolejne pismo, iż skarga z 2 lipca na sędzię Magdalenę Kubczak, która skazała wydawcę „Gazety Polskiej” za to, że zgodnie z faktami i nie naruszając żadnych umów, zamieścił na okładce filmu „Córka” nazwiska dwóch autorów Polskiej Kroniki Filmowej: Jana Strękowskiego i Pawła Banasiaka, których materiały wykorzystano w w/w filmie, została powtórnie przekazana do sędzi Rafała Kanioka, Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie.
Omówiona sprawę stworzenia jednolitego systemu oceniania polityków, sędziów i dziennikarzy. Jerzy Targalski przedstawił stan prac nad portalami regionalnymi i broszurą informującą o celach i zadaniach Stowarzyszenia RKW.
Jerzy Targalski