Samochód Fundacji Społecznie Bezpieczni

Przez dwa wakacyjne miesiące podopieczni Fundacji Społecznie Bezpieczni uzbierali ponad 100 tys. złotych obsługując nadmorski parking w Stogach. Za te pieniądze zakupiono m.in. samochód do przewożenia osób niepełnosprawnych i starszych – poinformował portal radiogdansk.pl. (https://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/103995-nowe-auto-fundacji-spolecznie-bezpieczni-pomoze-rozwiazac-problemy-osob-ktore-nie-sa-w-stanie-zalatwic-swoich-spraw-samodzielnie/103995-nowe-auto-fundacji-spolecznie-bezpieczni-pomoze-rozwiazac-problemy-osob-ktore-nie-sa-w-stanie-zalatwic-swoich-spraw-samodzielnie ).

Wojciech Bystry, prezes Towarzystwa Pomocy Św. Brata Alberta w Gdańsku powiedział: „W Gdańsku dużo mówimy o mądrym pomaganiu i właśnie to jest mądre pomaganie. Mówimy, by nie dawać pieniędzy na ulicy, ale szansę innym ludziom. To, że miasto zgodziło się byśmy prowadzili taki parking powoduje, że dajemy ludziom szansę na normalną pracę, bo oprócz tego samochodu trzeba powiedzieć, że osoby znalazły pracę i swój dom.”

Obraz Free-Photos z Pixabay