Legnica: Ubrali, nakarmili i obdarowali mieszkańców noclegowni

Jak podaje legnicki portal https://fakty.lca.pl/ na Facebooku skrzyknęli się organizatorzy Mikołajek dla bezdomnych – ta szlachetna i godna powielenia inicjatywa spotkała się z dużym odzewem.

Chcących pomóc jak zwykle nie trzeba było przekonywać. Jedni przygotowali żurek, inni przynieśli ubrania, nowe, jak mówi Anna Przybylska, jedna z organizatorek akcji „Pomoc bezdomnym-pomagamy od serca 2019”, jeszcze inni produkty żywnościowe i zabawki dla mieszkających na Przemysłowej dzieci.

W sobotę po południu wszystko znalazło się przed noclegownią i schroniskiem dla samotnych matek z dziećmi przy ul. Przemysłowej. O tym jak bardzo byli oczekiwani inicjatorzy akcji niech świadczy jak bardzo byli oczekiwani.

– Nie brakowało niecierpliwych osób, które garnęły się po ciepły żurek, barszczyk i kawę. Produkty znikały w mgnieniu oka. Ludzie zostali zaopatrzeni. Odzieży było bardzo dużo, i to nie tylko z sortowania szafy ale nowej, z metkami – mówi Anna Przybylska. – Nie trafiliśmy z prezentami dla dzieci. Każde z 16 dostało jedną paczkę ze słodyczami, drugą z kalendarzem adwentowym i maskotką. Za rok będziemy mądrzejsi. Udało się dzięki Waszemu odzewowi, wsparciu i pomocy – dodaje i dziękuje wszystkim (…).

Na uwagę zwracają uwagę komentarze osób na portalu lca.pl które negują konieczność pomocy bezdomnym – w dużej mierze oceniają postawę osób korzystających z pomocy jak i pomagających jako negatywną – nie wierząc, nie zakładając, że kiedyś sami mogą się znaleźć w podobnej sytuacji.

Get involved!

Comments

No comments yet