Socjotechnika koronawirusa

Faktem jest, że choróbsko rozprzestrzenia się szybko i zbiera śmiertelne żniwo. Izolowanie nawet dużych miast przez władze chińskie jest również faktem wskazującym na realizm zagrożenia, jakim jest rozprzestrzenienie się tej zakaźnej choroby do rozmiarów epidemii, a może nawet pandemii.

Słuszne są podejmowane działania profilaktyczne oraz zalecane kwarantanny dla osób przyjeżdżających z terenów znajdujących się w pobliżu ognisk rozprzestrzeniania się choroby.Z drugiej strony, już kilku ekspertów sygnalizowało możliwość celowego szerzenia paniki w ramach kampanii marketingowej dla nowej szczepionki, którą już oczywiście zaraz, za chwileczkę nasi dzielni naukowcy opracują, a nasi dzielni handlowcy dostarczą i po bardzo niewygórowanej cenie sprzedadzą kilkaset milionów dawek nowego preparatu.

Czy z tego wynika, że cała sprawa związana z koronawirusem to ściema i reklamowy blef koncernów farmaceutycznych? Oczywiście że nie, ale pewnikiem jest, że sprytni biznesmeni chcą przy okazji upiec i swoją pieczeń; a że jest to nieetyczne i  ogólnie słabe, jako że jest żerowaniem na ludzkiej nieświadomości oraz nieszczęściu?

Jak to się mówi: „nikomu nie powiemy”, więc nie ma sprawy; nie liczy się.

Podobnie zaczęła przedstawiać mi się metoda uprawiania polityki przez opozycję totalną, oraz przez Konfederację, która stara się być totalna, ale nie lubi tego określenia, gdyż nikt nie lubi, gdy go porównywać z komuchami.

Zacznijmy i skończmy na kilku głównych przykładach. totalniacy, czyli nowa Targowica histerycznie wrzeszczy o pandemii nieprawidłowości w proponowanych reformach sądownictwa. No koniec cywilizacji, świata oraz Konstytucji. Gorzej nie mieli nawet Żydzi za okupacji w obozach koncentracyjnych, niż teraz my będziemy mieli pod rządami znowelizowanego prawa.

Co jest tutaj sprzedawanym, poprzez tę przesadną propagandę oraz sianie histerii, towarem? To oczywiste – odpowiednikiem niepotrzebnych 90-procentowej większości ludzi szczepionek, jest tutaj szczepionka polityczna, czyli oddanie głosu na partie totalnej targowicy.

Czy można jednak całkowicie lekceważyć podawane przez Targowicę wątpliwości prawne związane z reformą sądownictwa? Tutaj oczywiście również widać, że na pewno nie. Pewne wątpliwości istnieją i należy je rozważyć.

Myślę, że dobrym porównaniem byłoby tutaj porównanie do konsylium lekarzy radzących nad zwykłą grypą. Znamy zresztą wyniki takich konsultacji, zatem nie musimy zgadywać, jak by się zakończyły. Ano grypa, jak grypa. 10% społeczeństwa zachoruje, a po tygodniu im przejdzie. I tyle. Ogłaszanie klęski biologicznej oraz próba sprzedaży 35 milionów szczepionek, była trafnie odgadnięta, jako próba nieetycznego geszeftu bazującego na ludzkiej nieświadomości oraz strachu przed nieszczęściem.

Podobnie rzecz ma się z apokaliptycznymi prognozami Konfederacji dotyczącymi naszego sojuszu z USA oraz z obecnością sojuszniczych wojsk USA na terytorium Polski. Porównanie tej sytuacji do okupacji niemieckiej, czy sowieckiej, to podłość identyczna do ataku Targowicy. Pewne zastrzeżenia na pewno trzeba wyjaśnić i przedyskutować, ale ogłaszanie zaborów Polski przez wojska USA, to ogłaszanie pandemii i końca świata w nadziei na nieuczciwy zarobek.

Szanowna opozycjo, totalna, targowicka oraz konfederacka – nie idźcie tą drogą. Strasząc oraz intoksykując Polaków politycznym guanem nie robicie nic dobrego.

Jacek Biel