W czwartek 2 stycznia w budynku Rady Miasta Olsztyna odbyło się spotkanie radnego Czesława Małkowskiego z mieszkańcami. Na spotkanie, wg tko.pl przyszły tłumy.

Małkowski, był długoletnim członkiem PZPR. W 1986 roku został szefem PRL-owskiej cenzury w Olsztynie. Po likwidacji cenzury wrócił do zawodu nauczycielskiego i uczył historii w jednej z olsztyńskich szkół. W latach 2001 – 2008 był prezydentem Olsztyna. Odwołany został w 2008 roku w drodze referendum. Przyczynkiem do jego odwołania była seksafera w Olsztyńskim ratuszu w której został oskarżony o molestowanie seksualne urzędniczek. Niedawno został ostatecznie uniewinniony w procesie, który trwał ponad 10 lat.

Były prezydent przez kilkadziesiąt minut zdradzał szczegóły z tzw. „seksafery”, opowiadał o aresztowaniu oraz zdradzał szczegóły z procesów. Odniósł się do niedawnego wywiadu na portalu Onet.pl. Zebrani byli żywo zainteresowani organizacją w Olsztynie referendum prezydenckiego.

– czytamy na tko.pl

Sympatycy byłego prezydenta są zdecydowani na zorganizowanie referendum w sprawie odwołania prezydenta a niewykluczone też że całej Rady Miasta. Zdecydowali już o powołaniu stowarzyszenia Demokratyczny Olsztyn które będzie organizować referendum. Małkowski powiedział, że jest zwolennikiem referendum choćby z powodu budżetu miasta na ten rok, w którym brakuje pieniędzy na oświatę, kulturę i opiekę nad dziećmi.

Żródło: tko.pl, olsztyn.wm.pl

Foto: tko.pl

3 komentarze do wpisu „Zanosi się na drugie w historii Olsztyna referendum w sprawie odwołania prezydenta”