Poszukiwacze w Wilczym Szańcu znaleźli nowe rzeczy z czasów Hitlera

Jak poinformował nadleśniczy nadleśnictwa Srokowo Zenon Piotrowicz, które zarządza Wilczym Szańcem, jesienne zmniejszenie ruchu turystycznego w dawnej kwaterze Hitlera w Gierłoży pozwoliło na podjęcie wielu prac modernizacyjnych, ale także badawczych.

„Ostatnie tygodnie były czasem wytężonej pracy kilkudziesięciu poszukiwaczy działających w ramach Fundacji na Rzecz Zaginionych Dzieł Sztuki Latebra z Gdańska. Wspólnie z leśnikami z Nadleśnictwa Srokowo, które zarządza Wilczym Szańcem, fascynacji historii i militariów w kilku turach weekendowych dokonali przeszukania głównie dawnej I strefy bezpieczeństwa kwatery Hitlera” – wyjaśnił nadleśniczy. Poszukiwania prowadzone były za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Ten weekend należał do bardzo intensywnych dla naszej Fundacji. Dzieląc swoje siły przybliżyliśmy się do sukcesu na terenie Biskupiej, oraz na terenie Wilczego Szańca. Więcej na ten temat wkrótce 😎

Publiée par Fundacja Latebra sur Lundi 28 octobre 2019

Więcej na tko.pl