Ostrów Maz. 14 marzec 2017: Kościół a wolny rynek- Spotkanie z ks.dr. Jackiem Gniadkiem

Zapraszam w imieniu Ostrowskiego Oddziału Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów i Władzy na spotkanie z misjonarzem, teologiem, pisarzem ks.dr. Jackiem Gniadkiem. Termin: wtorek – 14 marzec 2017 godz.17.00. Miejsce: Sala Konferencyjna Ratusza Miejskiego w Ostrowi Mazowieckiej.

TEMATY SPOTKANIA: 1. KOŚCIÓŁ A WOLNY RYNEK 2. JAK POMAGAĆ AFRYCE

Po spotkaniu będzie można kupić interesujące książki autorstwa Ks. Jacka Gniadka.

Krótka informacja o naszym Gościu: Ks.dr. Jacek Gniadek jest misjonarzem werbistą. Aktualnie mieszka i pracuje w Warszawie. Wcześniej był na misjach w Kongo, Botswanie, Liberii i Zambii. Pisze o misjach i ekonomii. * * * * * * * Urodził się 31 X 1963 w Tarnowie. W 1984 wstąpił do Zgromadzenia Słowa Bożego (SVD). W 1985 złożył pierwsze śluby zakonne. Studiował w Wyższym Misyjnym Seminarium Księży Werbistów filozofię w Nysie i teologię w Pieniężnie. W latach 1988–1990 odbył praktykę pastoralną (OTP – Overseas Training Programme) w Zairze (dzisiaj Demokratyczna Republika Konga). W 1995 przyjął święcenia kapłańskie w Pieniężnie. W latach 1998–2004 pracował na misjach w Botswanie. W 2004 uzyskał licencjat (Bachelor of Arts) z antropologii kulturowej i polityki krajów afrykańskich na Uniwersytecie Południowej Afryki (UNISA) w Pretorii (Republika Południowej Afryki). W latach 2004–2005 pracował dla Jezuickiej Służby Uchodźcom (JRS – Jesuit Refugee Service), był kapelanem ludności wewnętrznie przesiedlonej w obozach k. Monrowii w Liberii. W 2006–2009 był duszpasterzem uchodźców i migrantów w werbistowskim Ośrodku Migranta Fu Shenfu w Warszawie. W 2009 uzyskał doktorat z teologii moralnej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W 2010 wyjechał do Zambii. W 2016 roku wrócił do Polski. Od 2016 mieszka w Warszawie i jest prezesem werbistowskiej Fundacji Ośrodek Migranta Fu Shenfu, sekretarzem zarządu Stowarzyszenia „Sinicum” im. M. Boyma SJ, współpracuje z Fundacją ASBIRO przy projekcie wolontariatu w Afryce.

więcej na: http://www.jacekgniadek.com/

Przewodniczący Oddziału Ostrowskiego RKWiW