Nowe drogi w powiecie suwalskim

Jak podaje Radio Białystok powiat suwalski otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych dla wszystkich dziewięciu złożonych wniosków na remonty dróg. Wartość wszystkich inwestycji przekracza 16 mln.


– Samo dofinansowanie będzie wynosiło prawie 8 mln złotych. Nigdy jeszcze powiat suwalski nie uzyskał dofinansowania w takiej wysokości. Właściwie w każdej gminie powiatu będą przebudowane drogi. Największe inwestycje, to 3 km 600 m w gminie Jeleniewo na trasie Wołownia-Suchodoły oraz w gminie Szypliszki na trasie Wołownia – Przejma – Becejły. Około trzykilometrowe drogi pojawią się też na trasach: Dębszczyzna-Jemieliste oraz Orłowo-Podwysokie-Żubrynek.

– mówi starosta Witold KowalewskiWszystkie inwestycje mają być rozpoczęte i zakończone jeszcze w tym roku.


– Wszystkie drogi będą miały nawierzchnię asfaltową. W trakcie przebudowy w miejscowości Sobolewo zostaną wykonane również chodniki. Wprawdzie one już tam są, ale ich stan jest wyjątkowo opłakany. Niebawem przystąpimy do ogłaszania pierwszych przetargów. Wszystkie drogi będą zrealizowane w tym roku. W umowach określimy to na koniec września i października. Taki jest podstawowy warunek dofinansowania, by inwestycje zrealizować i rozliczyć w bieżącym roku.

W 2019 roku powiat wyremontował 7 dróg o łącznej długości 13 km. Kosztowało to około 8 mln złotych.

Źródło: radio.bialystok.pl

Foto: pixabay.com

Get involved!

Comments

No comments yet