Komunikat Zarządu Stowarzyszenia RKW

W dniach 8 – 10 grudnia br. odbyło się szkolenie członków Stowarzyszenia, w którym wzięło udział ponad 60 osób z regionu warszawskiego, Siedlec, Lublina, Starachowic, Wrocławia, Sosnowca, Suwałk, Wałbrzycha, Strzegomia, Chełma, Zamościa, Białegostoku, Płocka i Łodzi.

Przeprowadzono zajęcia dotyczące rozpoznawania fałszywek zamieszczanych w mediach. Większość czasu poświęcono przedyskutowaniu zmian w ordynacji wyborczej i roli Stowarzyszenia w dwuletnich staraniach, by w ogóle koalicja rządowa zajęła się jakimikolwiek zmianami ordynacji. Postanowiono uczestniczyć w kontroli nadchodzących wyborów. Przedyskutowano problemy wewnętrzne Stowarzyszenia i zdecydowano przygotować zjazd Stowarzyszenia w połowie przyszłego roku, celem dokonania wyboru nowych władz.

W przerwie poświęconej na zwiedzanie miasta zebrał się Zarząd Stowarzyszenia RKW, który przyjął nowych członków z Grodziska Mazowieckiego, Starachowic i Sopotu. Postanowiono nadal zawiesić zbieranie składek w przyszłym roku ale zwrócić się do członków o dobrowolne wpłaty – darowizna na cele statutowe.

Jerzy Targalski

Marcin Dybowski – zgodnie ze statutem RKW – został wyznaczony przez Zarząd RKW  Krajowym Koordynatorem sieci Ruchu Kontroli Wyborów w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi (podobnie funkcje tę pełnił podczas wyborów prezydenckich, referendum i wyborów parlamentarnych w 2015 roku).