Krzysztof Wyszkowski na Dolnym Śląsku

Wałbrzyski oddział Stowarzyszenia RKW przy wsparciu oddziału wrocławskiego oraz zaprzyjaźnionych struktur PiS oraz Klubów Gazety Polskiej zaprasza wszystkich patriotów zainteresowanych nieodkrytą wciąż na dobre historią najnowszą naszego kraju – na spotkanie autorskie z legendarną postacią gdańskiej opozycji, współzałożycielem Wolnych Związków Zawodowych – p. Krzysztofem Wyszkowskim.

Sam bohater jednak zaznacza że nie jest to precyzyjny opis jego postaci: “Nie byłem “opozycjonistą” – byłem antykomunistą: walczyłem z totalitaryzmem” wyjaśnia – i tak brzmi tytuł jednego z paneli które będą treścią tych spotkań.
”Wolne Związki Zawodowe – nieznane korzenie Solidarności” oraz “III RP jako PRL-bis” – to pozostałe tematy przewodnie wystąpień naszego Gościa. Krzysztof Wyszkowski przedstawi widziane swoimi oczyma wydarzenia z krytycznego okresu dogorywania prl-owskiej komuny w ówczesnej postaci – strajków na Wybrzeżu w latach 80-tych, powstania wolnych związków zawodowych, role takich figur jak Wałęsa czy Tusk – jednym słowem: autentyczną i nie farbowaną – współczesną historię Polski.

Spotkania odbędą się w dniach 7-9.04.2016 w Dzierżoniowie, Świdnicy, Strzegomiu, Bielanach Wr. i Wrocławiu.

Kalendarium spotkań:

– czwartek 07.04.2016 – Dzierżoniów     16.30 – Klub Pegaz                  ul. Świdnicka 23

– czwartek 07.04.2016 – Świdnica           19.00 – Centrum Org. Pozarząd.    ul. Długa 33

– piątek      08.04.2016 – Wrocław           10.00 – Solidarność p. 105    pl. Solidarności 1-5

– piątek      08.04.2016 – Strzegom          17.00 – Klub Stokrotka           ul. Promenada 1

– sobota     09.04.2016 – Bielany Wr.      11.00 – Świetlica Przy Torze   ul. Przystankowa 2

– sobota     09.04.2016 – Wałbrzych        16.00 – Szkoła Muzyczna        ul. Moniuszki 41

Po prelekcjach, dzięki uprzejmości Wydawnictwa LTW zakupić będzie można egzemplarze książki naszego Gościa „Głową w mur” oraz uzyskać autograf autora.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tych spotkań oraz artyście fotografowi
p. M. Trolińskiemu za udostępnienie praw autorskich do użytej w materiałach reklamowych fotografii.

Mirosław Parejko
RKW powiat wrocławski