Prosimy o przekazanie 1% podatku Fundacji LEX NOSTRA – KRS 0000365293

Poniżej publikujemy treść prośby jaką otrzymaliśmy od Fundacji LEX NOSTRA, która od strony prawnej wspierała nas podczas 2015 roku zarówno jeśli chodzi o obronę członków RKW jak i pomoc w pisaniu protestów wyborczych.

Szanowni Państwo!

Fundacja LEX NOSTRA działa już 7-my rok. Nasza praca to nie tylko edukacja prawna Obywateli. Przez ten czas przede wszystkim skutecznie pomogliśmy kilku tysiącom osób poszkodowanych przez system prawny, złe decyzje niekompetentnych urzędników, wadliwe funkcjonowanie sądownictwa.

Dzięki działaniom Fundacji LEX NOSTRA w ostatnich miesiącach:

Przedsiębiorca Marian Wegera jest wreszcie na wolności. W areszcie spędził aż 13 lat, mimo, że nikogo nie zabił, nie pobił, ani nie skrzywdził.

Za sprawą działań Fundacji LEX NOSTRA pani Danuta Turek odzyskała prawo do opieki nad swoją córką, wcześniej odebranej jej wyrokiem francuskiego sądu, za sprawą działań jej byłego partnera – obywatelstwa francuskiego.

Praca Fundacji LEX NOSTRA doprowadziła do szczęśliwego finału sprawy państwa Czeraniewskich, którzy odzyskali prawa do swoich dzieci. Obecnie parlament pracuje nad ustawą, mającą w przyszłości nie dopuszczać do przypadków, w których zła sytuacja materialna rodziny może być jedynym wyznacznikiem do odebrania rodzicom dziecka.

Dzięki naszym staraniom skazana na 25 lat pozbawienia wolności za zabicie notorycznie katującego ją męża Dorota Kaźmierska, uzyskała przerwę w odbywaniu kary i mogła zacząć, wraz ze swymi dziećmi, nowe i szczęśliwe życie.

To tylko przykłady naszej determinacji w walce o prawa zwykłych ludzi, którzy często są tak bezradni w starciu z machiną sądową czy urzędniczą.

Jako Fundacja LEX NOSTRA od wielu lat skutecznie bronimy Państwa przed „złym” prawem, prawnymi absurdami, urzędniczą niekompetencją i wymierzonymi przeciw Obywatelom działaniami przedstawicieli rożnych szczebli władzy. Wspieramy zmiany prawa mające na celu budowę społeczeństwa obywatelskiego, edukujemy, ale przede wszystkim – pomagamy organizować pomoc prawną dla wszystkich tych z Państwa, którym jest ona niezbędna.

Fundacja LEX NOSTRA przeznaczy środki pozyskane z tegorocznego 1% podatku na pokrycie kosztów pomocy prawnej dla tych osób, które takiej pomocy potrzebują, a nie mogą sobie na nią pozwolić.

Ty też możesz pomóc! Wystarczy, że przekażesz nam 1% swojego podatku. Wystarczy wpisać w deklarację podatkową nasz nr KRS 0000365293.

Można także wypełnić deklarację podatkową przy pomocy bezpłatnej aplikacji :

Prosimy o przesłanie tej informacji Państwa znajomym!

Możecie też zamówić kalendarzyki na 2016 rok do rozdawania znajmonym – prosimy o podanie ilości kalendarzyków i pocztowego adresu do wysyłki na mail -k.szyndel@lexnostra.pl

Dziękuję!

Maciej Lisowski

Dyrektor FundacjI LEX NOSTRA

Prosimy o wsparcie działalności Fundacji LEX NOSTRA. Wszystkie przekazane przez Państwa środki zostaną przeznaczone na realizację naszych statutowych celów, a więc pomoc prawną dzieciom obciążonym długami spadkowymi, oraz osobom i firmom pokrzywdzonym z powodu działalności urzędników.

Liczy się każda złotówka. Wspomóc naszą Fundację mogą Państwo między innymi wpłacając dowolną kwotę bezpośrednio na konto: Bank Zachodni WKB konto nr: 98 1090 1030 0000 0001 1662 5224 Fundacja „LEX NOSTRA”, ul. Sienna 45 lok. 5, 00-121 Warszawa Mogą Państwo również pomóc Fundacji na inne sposoby.

Więcej informacji na ten temat:http://fundacja.lexnostra.pl/pomoz-fundacji-lex-nostra/