Stowarzyszenie RKW pod Centralą Kłamstwa Michnika

Po zakończeniu Mszy Świętej za Ojczyznę w kościele św. Kazimierza Królewicza na ul. Chełmskiej 21A uformowaliśmy pochód i około 13 min 50 pomaszerowaliśmy w dół w kierunku ul. Czerniakowskiej i skręciliśmy w lewo na ul. Czerską. Zaraz po godz. 14 byliśmy pod „Wybiórczą”, która przygotowała się na nasze nadejście. Wejścia bronili ochraniarze. a z głośników puszczano głośną muzykę i utwory Jacka Kaczmarskiego. Wnukowie agentów Kominternu usiłowali się przystroić w szaty męczenników rozstrzeliwanych przez Wolnych Polaków.

Ustawiliśmy sią pod murami siedziby Agory, gdzie modlitwy poprowadził ks. Małkowski. W momencie, gdy ksiądz Małkowski dokonywał egzorcyzmów, niebo poczerniało, zawiał bardzo silny wiatr i zaczął padać silny deszcz.

Demonstrowaliśmy pod Agorą do około 16 min 30 gdy doszła do nas duża grupa uczestników marszu organizowanego przez PiS. Głos zabrali wówczas Wojciech Reszczyński i Maciej Pawlicki (relacja filmowa będzie później).

Tłuma skandował_ „Adam Michnik Targowica”, „Adam Michnik przestań kłamać”, „Oddajcie kasę z reklam”, „Adam Michnik nie opluwaj Polski” i inne. Około godz. 17 skandując te same hasła oraz „Telewizja Narodowa”, „Dość kłamstw w mediach” pomaszerowaliśmy ulicami Dolną do Puławskiej i dalej pod stare wejście do TVP na Woronicza.

Pod siedziba TVP żądaliśmy postawienia w stan likwidacji antypolskiej TVP i zbudowania Polskiej Telewizji Narodowej. Głos Zabrali Marcin Dybowski, Jerzy Targalski i Jadwiga Chmielowska. Po godz. 18 demonstrację zakończyliśmy.

W akcji Stowarzyszenia RKW wzięli udział członkowie z Warszawy i okolic, Torunia, Siedlec, Zamościa, Radomia, Radomska, Żyrardowa, Wrocławia, Olsztyna, Płocka, Białegostoku, Hamburga, i kilku mniejszych ośrodków.