Rafał Lejzak wezwany na Policję

Podczas wyborów prezydenckich Rafał Lejzak był przewodniczącym OKW nr 7 na terenie Gminy Konstancin – Jeziorna w powiecie piaseczyńskim pod Warszawą. Oprócz niego z RKW w komisji jeszcze zasiadali: Mikołaj Dunin, wiceprzewodniczący i Piotr Szczepaniak.

Członkiem komisji z ramienia Komitetu Wyborczego Magdaleny Ogórek (SLD) był Marek Jerzy Wojtas, który usunął krzyż ze ściany punkty wyborczego. Wówczas członkowie RKW z przewodniczacym na czele powiesili krzyż z powrotem na swoje miejsce. W sprawą był zaangażowany komisarz wyborczy i wezwana została policja.

Marek Jerzy Wojtas z SLD na znak protestu zrezygnowal z dalszej pracy w komisji i jak się teraz okazało, podał sprawę na policję, która prowadzi w tej kwestii dochodzenie.

Rafał Lejzak dostał właśnie wezwanie do stawienie się w charakterze świadka na posterunek policji w dniu 12 listopada 2015 roku.